2. Przejdź do głównego menu
  3. Przejdź do dalszych stron DW

Niemcy na Mundialu: Brawurowe preludium Podolskiego i Klosego

14 czerwca 2010

Niemcy...a właściwie dla Niemiec piękne gole strzelają: Podolski, Klose, Cacao i jeden Niemiec - Thomas Mueller. Duet ze Śląska rozwiewa spekulacje co do swojej formy

Podolski - tak jak chciał - zaczął się dobrze bawić na Mundialu. Strzelił 1. bramkę dla NiemiecZdjęcie: AP

Niemiecka drużyna brawurowo zwyciężyła w swoim inauguracyjnym meczu na Mundialu Australię. Niemcy strzelili aż 4 bramki - a właściwie dla Niemców bramki strzelili – oprócz Thomasa Muellera zawodnicy o cudzoziemskim rodowodzie.

Pierwszy celny strzał reprezentacji Niemiec padł już w ósmej minucie pierwszej połowy meczu. Niemieccy fani oklaskiwali Łukasza Podolskiego, który przed rozpoczęciem Mistrzostw przez niektórych komentatorów sportowych posądzany był o rozleniwienie.

.Jeśli „Poldi” nawet bywa leniwy, to na pewno jest bardzo utalentowany. Pierwszego gola tegorocznych Mistrzostw dla Niemiec strzelił z odległości 13 metrów.

Joachim Loew nie wątpił przed meczem w Poldiego. Po meczu gratulował
Joachim Loew nie wątpił przed meczem w Poldiego. Po meczu gratulowałZdjęcie: AP

Drugą bramkę strzelił Mirosłav Klose. Rozwiał tym samym wątpliwości, co do swojej formy.

Ostatni sezon nie był dla urodzonego w Opolu piłkarza pomyślny. Grający na co dzień w FC Bayern Klose był w hierarchii napastników „odsuwany w tył”. W poprzednim sezonie Bundesligi w 25 rozgrywkach strzelił tylko 3 bramki.

Kolejne gole

Klose i Cacao to kolejni, obok Thomasa Muellera, zawodnicy, którzy strzelili piękne bramkiZdjęcie: AP/Montage DW

Druga połowa meczu z Australią przyniosła niemieckiej jedenastce kolejne dwa gole. Cacau i Thomas Mueller swoimi strzałami zadbali o kolejne gromkie brawa fanów. Wynik 4:0 to perfekcyjne rozpoczęcie Mundialu przez Niemców, piszą dziś sportowi komentatorzy, a na okładkach gazet dominują zdjęcia Klosego i Podolskiego – znakomitego duetu o polsko-niemieckich korzeniach.