1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Брюссель закликав Анкару до поміркованості

Аніта Грабська
13 березня 2017 р.

Ухвалювати рішення про виступи турецьких політиків мають держави, де ці виступи плануються, вважають Ган і Могеріні. Вони заявили також про стурбованість концентрацією влади внаслідок конституційної реформи в Туреччині.

https://p.dw.com/p/2Z6AI
Федеріка Могеріні
Федеріка МогерініФото: DW/B. Riegert

Єврокомісія в понеділок, 13 березня, закликала Туреччину до деескалації напруженості у відносинах цієї держави з Нідерландами. "Європейський Союз закликає Туреччину відмовитися від перебільшених висловлювань і дій, які загрожують погіршенням ситуації", - цитує заяву єврокомісара з питань політики сусідства та переговорів із розширення Йоганнеса Гана та верховної представниці ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріки Могеріні інформагенція dpa.

Рішення про виступи турецьких політиків за кордоном напередодні референдуму щодо поправок до конституції в Туреччині є справою держав, на території яких такі виступи були заплановані, наголосили Ган і Могеріні. Майбутня конституційна реформа в Туреччині викликає "серйозну стурбованість", додали представники Євросоюзу, посилаючись на висновки Венеціанської комісії.

У Єврокомісії остерігаються, що ця реформа призведе до "надмірної концентрації влади" в руках турецького президента Реджепа Таїпа Ердогана та вплине на незалежність юстиції. Брюссель непокоїть і те, що плебісцит щодо важливої реформи відбудеться в той час, як у Туреччині є чинним надзвичайний стан у зв'язку з невдалою спробою державного перевороту.

Якщо більшість турецьких виборців підтримають реформу, її результати в Брюсселі розглядатимуть у контексті зобов'язань Туреччини як кандидатки на вступ до ЄС та члена Ради Європи, зазначили Ган та Могеріні.

Дипломатична криза

Нагадаємо, раніше Туреччина направила Нідерландам ноти протесту через обмеження щодо турецьких міністрів, а також через дії поліції під час акції протесту представників турецької громади в цій країні.

Цими вихідними нідерландська поліція завадила виступу турецької міністерки у справах сім'ї та соціальної політики Фатми Бетюль Сайян Кайї на території турецького консульства в Роттердамі. Ще раніше у суботу Нідерланди заборонили посадку літака глави турецького МЗС Мевлюта Чавушоглу, який мав намір виступити в консульстві Туреччини в Роттердамі. Після цих подій у суботу почалася акція протесту представників турецької громади, що переросла у сутички з поліцією. Згодом правоохоронці за допомогою водометів розігнали протестувальників. Турецька влада пообіцяла Нідерландам "якнайжорсткіші" дії у відповідь.

16 квітня в Туреччині має відбутися референдум щодо конституційних змін з метою переходу від парламентської до президентської республіки. На початку березня три німецьких міста - Кельн, Ґаґґенау і Фрехен - відмовилися надати майданчики для агітації щодо цієї реформи двом турецьким міністрам. Глава МВС ФРН Томас де Мезьєр напередодні заявив, що Німеччина проти таких виступів.

Чому Ердоган провокує Берлін на конфлікт? (08.03.2017)

Ердоган закидає Німеччині "нацистські методи" (06.03.2017)

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою

Більше публікацій