Паралімпіда-2016 завершилася: українці зберегли третє місце

Аніта Грабська18 вересня 2016 р.

У медальному заліку Паралімпійських ігор збірна України випередила збірну США на дві нагороди. 117 медалей - найкращий результат в історії виступів української збірної на Паралімпійських Іграх.

Єлизавета Мережко, параолімпійська чемпіонка-2016 з плавання на дистанції 100 метрів вільним стилемФото: picture-alliance/AP/IOC/S. Bruty

Паралімпійські ігри у Ріо-де-Жанейро завершилися, й українські атлети зберегли третє місце в загальному медальному заліку. В останній день Паралімпіади - неділю, 18 вересня - українські спортсмени не брали участі у змаганнях.

Збірна США, яка відставала від української на одну золоту медаль, могла потіснити українців із третього місця, однак у фіналі турніру з регбі на візках американці поступилися австралійцям. У жіночому марафоні атлетки зі США здобули срібну та бронзову нагороди, передає інформагенція AFP.

Таким чином перше місце в медальному заліку Паралімпіади-2016 посіла збірна Китаю, завоювавши 239 медалей (107 золотих, 81 срібну, 51 бронзову). На другому місці - збірна Великобританії із 147 нагородами (64 золоті, 39 срібних, 44 бронзових). Збірна України посіла третє місце, завоювавши 117 медалей (41 золоту, 37 срібних, 39 бронзових). Це найкращий результат в історії виступів української збірної на Паралімпійських Іграх.

США фінішували четвертими з загальним результатом у 115 медалей. Збірна Австралії посіла п'яте місце із 81 нагородою, а збірна Німеччини - шосте (57 медалей).