Паралімпіада-2016: Україна завершила виступ зі 117 медалями

Валерій Сааков18 вересня 2016 р.

17 вересня став останнім днем XV Літніх Паралімпійських ігор для української збірної. Паралімпійці з України вибороли за цей день 11 нагород, зберігши третє місце в медальному заліку "Ріо-2016".

Єлизавета Мерешко
Єлизавета МерешкоФото: Reuters/S. Morales

Українська паралімпійська збірна завершила свої виступи на XV Літніх Паралімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро. Субота, 17 вересня, стала останнім, десятим, днем, коли виступали українські паралімпійці. Як повідомляє сайт Національного комітету спорту інвалідів України, цього дня у змаганнях взяли участь 40 українських паралімпійців. Результатом стало здобуття 11 нагород - трьох золотих, чотирьох срібних та чотирьох бронзових медалей.

"Золото" для України вибороли плавці. Так, Єлизавета Мерешко виявилася першою на дистанції 100 метрів вільним стилем у класі S6, показавши результат 1:11.40, що став світовим рекордом та її особистим рекордом. Разом з нею на п'єдестал піднялася і Вікторія Савцова, яка взяла "срібло".

Найкращим став плавець Максим Веракса на дистанції 50 метрів вільним стилем у класі S12. Серед плавчинь на спині у класі S13 українка Анна Стеценко виявилася непереможною на дистанції 100 метрів.

Станом на ранок неділі, 18 вересня, в командному заліку українська збірна посідає третє місце, здобувши загалом 117 медалей - 41 золоту, 37 срібних та 39 бронзових. Попереду збірна Китаю (105, 81, 51) та Великобританії (64, 39, 44). Незначно відстає від української команди збірна США, що має у своєму активі 40 золотих, 42 срібних та 30 бронзових нагород. На п'ятому місці Австралія з 79 нагородами (21, 29, 29), за нею Німеччина за 57 медалями (18, 25, 14).

На 18 вересня, останній день Паралімпіади "Ріо-2016", заплановані ще кілька розіграшів комплектів нагород, у яких українські паралімпійці участі не братимуть.

"Незрячий" Мессі зіграв з паралімпійською збірною по футболу (09.09.2016)