Україна - третя на Паралімпіаді-2016

Валерій Сааков17 вересня 2016 р.

Після дев'ятого дня змагань паралімпійська збірна України змогла з 106 нагородами зберегти третю сходинку медального заліку Ігор у Ріо-де-Жанейро. Попереду Китай та Великобританія.

Українські футболісти вибороли золото у фіналі проти збірної Ірану
Українські футболісти вибороли золото у фіналі проти збірної ІрануФото: Reuters/P. Olivares

За дев'ять днів Літніх Паралімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро українські паралімпійці вибороли 106 нагород. Станом на ранок суботи, 17 вересня, в України 38 золотих, 33 срібних та 35 бронзових медалей.

Так, за минулий день Паралімпіади чоловіча збірна України стала переможцем футбольного турніру 7х7, обігравши збірну Ірану з рахунком 2:1. На додачу, кращою в стрільбі з луку виявилася українка Ксенія Маркітантова, здобувши "золото". Крім того, в метанні ядра українець Микола Діброва в з результатом 14,26 метра виборов срібну нагороду, передає інформаційне агентство dpa. Легкоатлет Павлик Роман теж виборов срібло на дистанції 400 метрів.

За підсумками дев'яти днів, перше місце у медальному заліку посідає Китай, у активі якого 94 золотих, 74 срібних та 49 бронзових нагород. Друге місце за Великобританією, збірна якої виборола 58 золотих, 33 срібних та 35 бронзових медалей. У медальному заліку українська збірна і надалі лишається третьою, за нею слідують збірні США, Австралії та Німеччини.

Нагадаємо, Паралімпіада-2016 стартувала у ніч на 8 вересня, у бразильському місті Ріо-де-Жанейро. У змаганнях беруть участь 4342 спортсмени зі 159 країн, а також - незалежна команда біженців. Українська делегація цього року рекордно велика - вона представлена 172 спортсменами, які змагатимуться у 15 видах спорту.

"Незрячий" Мессі зіграв з паралімпійською збірною по футболу (09.09.2016)