1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Туск і Дуда закликали припинити "істерику" щодо Польщі

Максим Сидоржевський18 січня 2016 р.

Слід відкласти емоції і розпочати раціональний діалог, вважає президент Польщі Анджей Дуда. А Дональд Туск наголосив, що у Польщі немає ворогів у Брюсселі.

https://p.dw.com/p/1HfTu
Анджей Дуда (ліворуч) та Дональд Туск 18 січня у Брюсселі
Анджей Дуда (ліворуч) та Дональд Туск 18 січня у БрюсселіФото: Reuters/Y. Herman

Президент Європейської Ради Дональд Туск і президент Польщі Анджей Дуда закликали країни Євросоюзу та ЗМІ до стриманості в оцінках щодо розпочатої Єврокомісією процедури перевірки принципів правової держави стосовно Польщі.

Президент Дуда, виступаючи на спільній з Туском прес-конференції після зустрічі в Брюсселі у понеділок, 18 січня, зазначив, що "потрібно опанувати емоції і розпочати спокійний діалог", повідомляє агентство AFP.

Дональд Туск, колишній прем'єр-міністр Польщі, неодноразово наголошував на необхідності дотримуватися у цьому питанні "стриманої і виваженої мови". "У Польщі немає ворогів у ЄС або в Брюсселі", - зазначив Туск.

"Я не хочу, щоб моя країна піддавалась критиці і ретельним перевіркам, але я вірю, що Європейська Комісія діє сумлінно", - сказав він, додавши, що, на його думку, можна було б уникнути процедури перевірки принципів правової держави.

Туск наголосив, що зараз слід "проявляти стриманість і утримуватися від істеричної поведінки", цитує інформагентство dpa.

Анджей Дуда, своєю чергою, висловив сподівання, що "непотрібні емоції, якими переповнені засоби масової інформації та політична сфера, вляжуться", і закликав до "раціонального діалогу, який базується на фактах".

Новий консервативний уряд Польщі, який прийшов до влади в листопаді 2015 року, потрапив під шквал критики через низку заходів, які, на думку критиків, покликані посилити вплив уряду на судову систему і засоби масової інформації.

Минулого тижня ЄС розпочав перевірку відповідності змін у законодавстві Польщі основним демократичним цінностям Євросоюзу. У вівторок, 19 січня, питання буде обговорюватися в Європейському парламенті в присутності прем'єр-міністерки Польщі Беати Шидло.

Наприкінці грудня 2015 року організація "Репортери без кордонів" висловила занепокоєння тим, що запланована урядом Польщі медіареформа може призвести до цензури в суспільних ЗМІ.

За що ЄС може запровадити санкції проти Польщі? (12.01.2016)

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою