Bayer Leverkusen nadal przed Bayernem Monachium. Schlake 04 traci punkty, a w Wolfsburgu nie wesoło.

Nastały złe czasy dla Armina Veh z VfL Wolfsburg
Nastały złe czasy dla Armina Veh z VfL WolfsburgZdjęcie: AP
Bastian Schweinsteiger, Thomas Mueller, Arjen Robben, Philipp Lahm, Mark van Bommel, Mario Gomez, Ivica Olic, gwiazdy Beyernu Monachium
Bastian Schweinsteiger, Thomas Mueller, Arjen Robben, Philipp Lahm, Mark van Bommel, Mario Gomez, Ivica Olic, gwiazdy Bayernu MonachiumZdjęcie: AP

Aptekarze mają nadal dwa punkty przewagi nad Bayernem Monachium. Drużyna Juppa Heynckesa pokonała w niedzielnym pojedynku (24.01.) 1899 Hoffenheim 3:0.

Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył już w 11 minucie z rzutu karnego fin Sami Hyypiä. Po przerwie ósmego gola w tym sezonie strzelił Kroos a Tranquillo Burnetta w 72 minucie ustalił wynik meczu na 3:0. Trener Bayeru nie był do końca zadowolony z gry swoich podopiecznych. „Poprzez nieostrożność po zdobyciu pierwszego gola, pozwoliliśmy przeciwnikowi na dobrą grę, to było zupełnie niepotrzebne. W przerwie powiedziałem chłopakom, że muszą przejąć inicjatywę, co też się stało i wydaje mi się, że zasłużenie wygraliśmy ten mecz” – powiedział Heynckes. Natomiast Hoffenheim poprzez wczorajszą porażkę ugrzązł w środkowej części tabeli.

Bayern nie do powstrzymania, Schalke oddaje zwycięstwo

Stanislav Sestak z VfL Bochum zdobywca bramki na 2:2 w meczu z Schlacke 04
Stanislav Sestak z VfL Bochum zdobywca bramki na 2:2 w meczu z Schalke 04Zdjęcie: AP

Bayern Monachium goni rywali znad Renu. Drużyna holenderskiego trenera van Gaala wygrała spotkanie z szóstą drużyną w tabeli Werderem Brema 3:2 (2:1).

Natomiast Schalke 04 prowadziła 2:0 w meczu z sąsiadami z Bochum. Taki wynik dawałby drużynie z Recklinghausen pierwsze miejsce w tabeli, gdyby nie waleczni, walczący do końca piłkarze VfL, którzy zdołali zremisować ustalając w dogrywce ostateczny wynik meczu na 2:2. Po meczu trener Schalke, Felix Magach, stwierdził: „Niestety z tym się trzeba liczyć, zwłaszcza, gdy prowadzi się przewagą dwóch bramek, zawodnicy zaczynają czuć się zbyt pewni siebie. No i tak też się stało” – dodał.

Dortmund górą, Wolfsburg podupada

Andre Schuerrle z Mainz 05, zdobywca zwycięskiej brami w meczu z Hannover 96
Andre Schuerrle z Mainz 05, zdobywca zwycięskiej brami w meczu z Hannover 96Zdjęcie: AP

Czwarta w tabeli Borussia Dortmund wygrała u siebie z Hamburger SV 1:0. Tym samym drużynie Jürgena Kloppa – jak obliczyli statystycy – od 600 minut na własnym stadionie nie strzelono bramki. „Byliśmy bardzo niewygodnym przeciwnikiem. HSV miał tylko dwie sytuacje, i to nie 100-u procentowe, żeby zdobyć bramkę. To jest pewna jakość, którą reprezentujemy” – powiedział Klopp podsumowując mecz.

Mistrz Niemiec, VfL Wolfsburg, spadł na dziesiąte miejsce po porażce na własnym boisku z 1. FC Köln, który awansował na 13. pozycję. Gospodarze dwa razy, po golach kolończyków, byli w stanie wyrównać, ale ostatecznie przegrali mecz 2:3. Pozycja trenera wilków, Armina Veta, wydaje się być zagrożona. Wolfsburg od dziewięciu kolejek nie odniósł zwycięstwa.

Powrót Slomki

Zvjezdan Misimovic z VfL Wolfsburg w pojedynku z Youssefem Mohamadem z 1. FC KölnZdjęcie: AP

Debiut Mirko Slomki w Hannover 96 nie został zwieńczony sukcesem. Jego drużyna przegrała na własnym boisku z Mainz 05 0:1. Hannover 96 plasuje się na 16. miejscu w tabeli Bundesligi, a porażka z Mainz 05 była już ósmą z kolei.

Poprzednik Slomki, Dieter Hecking, nadal czeka na zwycięstwo swoich nowych podopiecznych z 1. FC Norynberga, który zajmuje przedostatnie miejsce, a w sobotę, po słabym meczu, zremisowali z Eintrachtem Frankfurt 1:1.

Także i Hertha BSC nie ruszyła z miejsca remisując z Borussią Mönchengladbach 0:0. Tym samym berlińczycy nadal pozostają na ostatnim miejscu tabeli.