2. Przejdź do głównego menu
  3. Przejdź do dalszych stron DW

Bayern zdemontował HSV, Borussia Dortmund pokonała Norymbergę

20 sierpnia 2011

Monachijczycy wygrali w pięknym stylu 5:0 z Hamburger SV. Drużyna Jürgena Kloppa zrehabilitowała się po ostatniej porażce z Hoffenheimem i pokonała 1FC Norymbergę 2:0. W tabeli prowadzi Borussia Mönchengladbach.

Moenchengladbach's double scorer Marco Reus, right, and goalkeeper Marc-Andre Ter Stegen celebrate after the German first division Bundesliga soccer match between Borussia Moenchengladbach and VFL Wolfsburg in Moenchengladbach, Germany, Friday, Aug. 19, 2011. Borussia defeated Wolfsburg with 4-1. (Foto:Martin Meissner/AP/dapd) - NO MOBILE USE UNTIL 2 HOURS AFTER THE MATCH, WEBSITE USERS ARE OBLIGED TO COMPLY WITH DFL-RESTRICTIONS, SEE INSTRUCTIONS FOR DETAILS -
Bramkarz Marc-Andre Ter Stegen i Marco Reus z Borussi MönchengladbachZdjęcie: dapd

Rekordowy mistrz Niemiec Bayern Monachium po zwycięskim spotkaniu zameldował się ponownie po trzeciej kolejce Bundesligi w czołówce tabeli. Bramki strzelili w 13 minucie meczu Daniel van Buyten, w 17 minucie Franck Ribery, w 34 Arjen Robben, 56 minucie Mario Gomez, a ostatniego piątego gola strzelił w 80 minucie Ivica Olic.

Bayern's Arjen Robben of the Netherlands celebrates after scoring during the German first division Bundesliga soccer match between FC Bayern Munich and Hamburger SV in Munich, southern Germany, Saturday, Aug. 20, 2011. (Foto:Kerstin Joensson/AP/dapd) - NO MOBILE USE UNTIL 2 HOURS AFTER THE MATCH, WEBSITE USERS ARE OBLIGED TO COMPLY WITH DFL-RESTRICTIONS, SEE INSTRUCTIONS FOR DETAILS -
Arjen Robben strzelił w 34 minucie meczu golaZdjęcie: dapd

Mniej spektakularnie wygrał na własnym boisku obecny mistrz Niemiec - Borussia Dortmund. Zespół z Norymbergii nie ułatwiał zadania gospodarzom i dopiero w 50 minucie Robert Lewandowski wykorzystał precyzyjną asystę Mario Götza strzelając pierwszą bramkę. Autorem drugiego zwycięskiego gola był w 81 minucie meczu Kevin Großkreutz.

Fussball, 1. Bundesliga, Saison 2011/2012, 3. Spieltag, VfB Stuttgart - Bayer 04 Leverkusen, Samstag (20.08.11) Mercedes-Benz Arena, Stuttgart: Leverkusens Torschuetze Stefan Kiessling (r.) trifft neben Leverkusens Andre Schuerrle zum 0:1. +++ Achtung Bildredaktionen: Die Verwendung der Bilder fuer die gedruckten Ausgaben der Zeitungen und andere Print-Medien ist ohne Einschraenkungen moeglich. Die DFL erlaubt ausserdem die Publikation und Weiterverwertung von maximal sechs Bildern pro Spiel im Internet. Eine Weiterverwertung im IPTV, Mobilfunk und durch sonstige neue Technologien ist erst 2 Stunden nach Spielende der jeweiligen Wettbewerbsspiele der Bundesliga und 2. Bundesliga erlaubt! Foto: Daniel Kopatsch/dapd
W spotkaniu Aptekarzy z VfB Stuttgart zabrakło Michaela BallackaZdjęcie: dapd

Leverkusen bez Ballacka

Ponownie w składzie Bayera Leverkusen w meczu z VfB Stuttgart zabrakło było reprezentanta Niemiec Michaela Ballacka. Zwycięską bramkę dla Aptekarzy strzelił w 28 minucie Stefan Kießling. Mecz zakończył się wynikiem 1:0.

Dortmund's Robert Lewandowski of Poland, left, celebrates after scoring during the German first division Bundesliga soccer match between Borussia Dortmund and FC Nuremberg in Dortmund, Germany, Saturday, Aug. 20, 2011. (Foto:Martin Meissner/AP/dapd) - NO MOBILE USE UNTIL 2 HOURS AFTER THE MATCH, WEBSITE USERS ARE OBLIGED TO COMPLY WITH DFL-RESTRICTIONS, SEE INSTRUCTIONS FOR DETAILS -
Lewandowski strzelił pierwszego gola dla Borussii DortmundZdjęcie: dapd

Beniaminek FC Augsburg przegrał z Hoffenheimem 1899 0:2.

Festiwal bramek nad Wezerą

Weder Brema zadbał o dobry nastrój na własnym boisku. Spotkanie z Freiburgiem zakończyło się wynikiem 5:3 i było festiwalem bramek. Tym samym Werder zajmuje drugie miejsce w tabeli po Borussii Mönchengladbach, wyprzedzając Bayern.

Były spadkowicz na prowadzeniu

W piątek (19.08.) Borussia Mönchengladbach pokonała w pięknym stylu drużynę Felixa Magatha, VfL Wolfsburg 4:1. Bohaterem spotkania był młody Marco Reus, który strzelił dwie bramki: w 15 i 67 minucie meczu.

W niedzielę (21.08) Mainz 05 spotka się z Schalke 04, Hanower 96 zmierzy się z Herthą BSC.