Швейцарець Вавринка вперше переміг на US Open

Дмитро Прокопчук12 вересня 2016 р.

Швейцарський тенісист Стен Вавринка вперше переміг на турнірі US Open. Минулорічний переможець турніру та перша ракетка світу Новак Джокович програв у чотирьох сетах.

Стен Вавринка на US Open
Стен Вавринка на US OpenФото: picture-alliance/AP Photo/D. Cummings

Зірка тенісу й перша ракетка світу серб Новак Джокович у фіналі Відкритого чемпіонату США (US Open) в неділю, 11 вересня, програв швейцарцю Станісласу (Стену) Вавринці з рахунком 7:6 (7:1), 4:6, 5:7, 3:6. Для Вавринки це - третя перемога в турнірах Великого шолома. В 2014 році він переміг на Відкритому чемпіонаті Австралії (Australian Open), а в 2015-му - на відкритій першості Франції (French Open). Після перемоги він поки що залишається на третьому місці в світовому тенісному рейтингу ATP.

Під час четвертого сету Джокович попросив про медичну паузу через мозолі на пальцях ніг і сказав своєму опоненту, що "більше не може стояти". Поразка у фіналі Відкритого чемпіонату США стала третім великим розчаруванням для підопічного німецької тенісної зірки Бориса Беккера у 2016 році. Після перемог на Australian Open та French Open Джоковичу не вдалося просунутися далі третього кола на Вімблдонському турнірі. На Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро серб уже у стартовому поєдинку поступився аргентинцю Хуанові Мартіну дель Потро.

Новак Джокович та Стен Вавринка
Новак Джокович та Стен ВавринкаФото: Getty Images/AFP/J. Samad

Як повідомлялося, напередодні тенісистка Анжелік Кербер здобула перемогу у фінальному двобої US Open. У поєдинку, який тривав 2 години 7 хвилин, їй вдалося здолати чешку Кароліну Пліскову з рахунком 6:3, 4:6, 6:4 та стати другою громадянкою ФРН в історії, яка виграла турнір.