1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

«Санта клаус» – улюблений підробіток студентів

3 січня 2011 р.

Чимало студентів підробляють. Найбільш жадані місця – помічниками на кафедрі. Ті, кому не пощастило, працюють здебільшого офіціантами. Однак перед новорічними святами є інша улюблена робота – «санта клаусами».

https://p.dw.com/p/zrDl
Фото: DW

У період перед Різдвом і Новим роком німецькі універмаги переповнені покупцями, які гарячково шукають подарунки рідним, друзям і знайомим. Аби трохи відволікти клієнтів від стресу і підняти настрій, торгівельні центри наймають на кілька тижнів «дідів морозів». Часто беруть статечних молодих хлопців. Головна умова – мати приємний голос, добре знати святкові звичаї, вміти співати і знати на пам'ять всі основні різдвяні пісні.

Кристоф Чепмен навчається на п’ятому курсі Боннського університету. Його фах – історія і політологія. Під час нинішніх зимових канікул він вже п’ять разів побував білобородим дідом. Його завдання – розважати дітей в універмазі, поки батьки купують подарунки. У костюмі «санти» Кристоф виглядає вельми статечно. «Високий зріст – одна з умов. В ідеалі мало би бути 1,85 м. Я пару сантиметрів не дотягую до цього показника. Міг би бути й більший живіт – я для цієї ролі дещо худий. Шкода, що моя подруга так не вважає», - жартує Кристоф.

Влаштовуватися треба у жовтні

Червоний оксамитовий капелюх, червоні оксамитові штани, біла густа борода, чорні чоботи, а в руках – коричневий мішок. З мішка Миколай дістає і дарує дітям яблука, шоколад та маленьких плюшевих звіряток. Таку радісну роботу на свята Кристоф знайшов на інтернет-сторінці студентського об’єднання. Перші оголошення про пошук «дідів морозів» з’явилися там ще у жовтні. Для різних різдвяних акцій шукають також янголів, продавців напоїв, солодощів та ялинок на різдвяному базарі, розповідає Міріам фон дер Марк зі студентського об’єднання Бонна. «Місця на різдвяні підробітки дуже швидко розбирають. Щойно ми ставимо оголошення, за півгодини вже нам дзвонять роботодавці і просять прибрати, бо телефон гарячий від дзвінків. Це просто безумство. Все дуже швидко відбувається», - каже фон дер Марк.

Це й не дивно. Адже на канікулах у студентів є час, а заробити можна стільки, скільки зазвичай за два місяці. Якщо виступаєш «сантою» на дитячому святі, отримуєш близько 30 євро на годину, що втричі більше ніж за звичайну студентську роботу. Якщо просто стоїш у торгівельному центрі і роздаєш дітям солодощі, платять менше. Але все одно непогано – і «напрягатись» не треба.

Весела і «ненапряжна» робота

Студентське об’єднання Берліна має традицію різдвяного працевлаштування ще з 1949 року. Цьогорічний призов «санта клаусів» сягнув півтисячі, ще 50 студентів на святкові заходи відправилися в образі янголів. Берлін можна сміливо назвати столицею цього студентського заробітку. У місті є чимало курсів для «миколаїв», існують навіть офіційні директиви для роботи у цій сфері.

Дженніфер Боне у цьому сезоні продавала смажений карамелізований мигдаль на різдвяному базарі Бонна. Горіхи вона смажила сама. «Люди іноді розпитують, як виходить зробити такі смачні горіхи. Здебільшого звертаються чоловіки і діти», - сміється студентка. Цей підробіток на п’ять тижнів Дженніфер теж знайшла на сайті студентського об’єднання. На різдвяному базарі вона працювала вперше і залишилася дуже задоволена. Ще б пак: платять краще, ніж зазвичай. Та й де ще попрацюєш у чарівній атмосфері свята, посеред солодких ароматів та різдвяних мелодій?

Автори: Свенья Юїнґ/Євген Тейзе

Редактор: Тетяна Бондаренко