1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Енергозбереження - Німеччина готова поглибити співпрацю з Україною

21 жовтня 2010 р.

Як зробити українську промисловість енергоефективною, а продукцію конкурентоспроможною на європейському ринку? Про це йшлося під час українсько-німецької конференції в Донецьку.

https://p.dw.com/p/Pk7y
Фото: Fotolia/Petoo

Статс-секретар федерального міністерства економіки Німеччини Йохен Гоманн оптимістично налаштований стосовно українсько-німецької співпраці в сфері енергозберігаючих технологій. У розмові з журналістами він зауважив, що Німеччина може на взаємовигідних умовах допомогти Україні. «Німецькі підприємства в сфері енергозбереження та екологічних технологій є лідерами в світі, і нас тішить те, що така кількість німецьких підприємців присутня в Донецьку», - наголосив Гоманн.

Необхідні прозорі умови та гарантії для бізнесу

Утім, зауважив німецький посадовець, проекти та наміри поки що недостатньо переростають у реальні кроки. Він закликав українську сторону створити надійніші та прозоріші умови для інвестування, аби активізувати співпрацю. Також вкрай важливо забезпечити гарантійні умови для банків, додав Гоманн.

Перешкод поки що справді забагато, зазначив в інтерв’ю Deutsche Welle учасник зустрічі, керівник Євро-азійської міжнародної торгівельної палати Віталій Кошель: «Законодавча база ще сира, доволі складні процедури, які для європейців вважаються неприйнятними. Особливо складна для іноземців процедура - отримання «зеленого тарифу», не вистачає і певного професіоналізму з боку українських фахівців в плані просування екологічних технологій».

Пріоритетний напрямок для бізнесу

Утім, за словами Кошеля, величезна кількість німецьких підприємців бажає прийти на український ринок. Це великі концерни, для яких український ринок цікавий з точки зору можливостей запровадження енергозберігаючих технологій та альтернативної енергетики.

З іншого боку, в цьому також зацікавлені й українські підприємства, зокрема, на Донеччині, де зосереджена майже половина важкої промисловості України. «Як відомо, більшість сталі в Донецькій області виробляється на експорт, тому для виробників немає іншого виходу крім того, щоб негайно запроваджувати новітні енергетичні технології, аби бути конкурентоспроможними на ринку Євросоюзу», - зазначив один з директорів компанії СКМ Джок Мендоза- Вілсон, який також взяв участь у дискусії.

Українсько-німецька конференція, присвячена питанням енергозбереження, відбувалася в Донецьку в рамках заходів двостороннього енергетичного форуму. Серед його організаторів - Федеральний уряд Німеччини та Національне агентство України з ефективного використання енергоресурсів.

Автор: Каріна Оганесян
Редактор: Володимир Медяний

Пропустити розділ Більше за темою