1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Китайські інвестори завойовують Німеччину

27 вересня 2010 р.

Китайці завойовують Німеччину – так німецьке ділове видання Handelsblatt описує теперішню ситуацію з китайськими інвестиціями у ФРН. І не без підстав.

https://p.dw.com/p/PNl7
Фото: Bilderbox.com/DW-Montage

За даними видання, Китай станом на цей рік за обсягом закордонних інвестицій у Німеччині посідає четверте місце. Ця частка складає вісім відсотків. За даними німецького Бундесбанку, обсяги прямих китайських інвестицій становлять 568 мільйонів євро. Крім того, незважаючи на світову фінансово-економічну кризу, вони постійно зростають.

Китайсько-німецька взаємна любов

Мати власне представництво в Китаї - вже давно стало обов'язком для потужних німецьких концернів. Однак останнім часом спостерігається і протилежна тенденція. Наприклад, виробник телекомунікацій Huawei, витратив 200 мільйонів євро, аби розширити своє присутність у Європі, обравши для цього німецький Дюссельдорф. Пекінський Link Global Logistics купив собі аеропорт Schwerin-Parchim, забезпечивши у такий спосіб цілодобовий прийом вантажних літаків з Китаю.

Тим часом усередині Німеччини точиться запекла боротьба між Гамбургом і Дюссельдорфом за те, хто буде китайським фаворитом. Гамбург має переваги, оскільки тут розташовано потужний морський порт, але Дюссельдорф теж має свої козирі, зокрема, певний елемент престижу. Крім того, привабливими для китайських інвесторів є і багато інших міст.

Бюрократичні випробування

«Німеччина має найкраще промислове виробництво у світі. Ми хочемо залучати до роботи висококваліфікований персонал. Ми також хочемо потім з Німеччини, продавати нашу продукцію у всьому світі», - розповідає керівник компанії Sany, одного з найбільших представників галузі машинобудування. Їхнє європейське представництво тепер розташоване у німецькому Кельні.

Утім, бюрократичні перепони однакові для всіх, навіть для інвесторів, що вже стало темою двосторонніх переговорів на високому рівні. «Ми повинні поліпшити ситуацію з видачею віз китайцям. Це – неприйнятно, коли інвестор, який хоче вкласти в цю країну сто мільйонів, повинен вистояти в черзі у посольстві упродовж трьох місяців, чекаючи поки його приймуть. Тут потрібні зміни», - каже статс-секретар міністерства економіки у землі Саксонія -Ангальт.

Автори: Астрід Фраєзен, Наталя Неділько


Редактор: Дмитро Каневський