1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Лісабонська угода набрала чинності. Чого чекати Україні?

1 грудня 2009 р.

1 грудня набрала чинності Лісабонська угода - новий базовий договір ЄС, котрий реформує спільноту. Утім, чи зміниться після цього щось у відносинах ЄС з Україною?

https://p.dw.com/p/Kn9K

Набуття чинності Лісабонської угоди розширює можливості для співпраці з ЄС, але не для України, а для офіційних кандидатів на вступ до спільноти, зазначив в інтерв'ю «Німецькій хвилі» науковий директор інституту Євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко. На його думку, у відносинах Євросоюзу і України ніяких суттєвих змін не відбудеться, оскільки попри внутрішні інституційні зміни, ЄС не збирається переглядати свою політику щодо розширення.

Позитив є

Втім, позитивні моменти таки є, зауважує Сушко. «Зараз ми матимемо справу з урегульованою інституційною системою. Тепер значно «оживе» процес зовнішньої політики Євросоюзу. Але спеціальних змін політики ЄС щодо України очікувати не варто», - сказав експерт. За його словами, українським дипломатам слід змінити тактику співпраці з новими, а також вже існуючими, європейськими інституціями та більше співпрацювати з країнами –членами ЄС, які не є беззаперечними прихильниками України, зокрема посилити діалог з Іспанією, Нідерландами, Бельгією та Німеччиною.

Натомість голова представництва Єврокомісії в Україні Жозе Мануєль Пінту Тейшейра відзначив, що Лісабонська угода відкриває можливості для подальшого географічного розширення Євросоюзу, на що Україна розраховує. Він також зазначив, що наступний 2010 рік буде для самого Європейського союзу перехідним, оскільки всім інституціям треба буде прилаштуватися до нових умов.

Також Представництво Єврокомісії в Україні, яке нині очолює Жозе Мануєль Пінту Тейшейра, офіційно перейменують на Представництво Європейського союзу. Воно поступово перейматиме функції національних посольств країн-членів. Але поки що це не стосуватиметься візових питань.

Автор: Лілія Гришко

Редактор: Наталя Неділько

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою