1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Одеський припортовий: до чи після виборів – грошей більше не дадуть

22 вересня 2009 р.

У конкурсі з продажу стратегічного хімічного підприємства – Одеського припортового заводу – залишилися лише три претенденти з тринадцяти. Попри усі ризики, відкладення приватизації експерти називають недоцільним.

https://p.dw.com/p/JmcB
Віктор Ющенко своїм указом заборонив приватизаціюФото: AP

Відкласти продаж Одеського припортового заводу на період після президентських виборів, вимагають чинний глава держави Віктор Ющенко та опозиційна Партія регіонів. Однак перенесення конкурсу не принесе очікуваного зростання його ціни та кількості зацікавлених покупців. Таку думку в інтерв’ю "Німецькій хвилі" висловив експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Ігор Шевляков. На його думку, навіть за умов виходу світової економіки з кризи та пожвавлення фондових ринків, масовий прихід серйозних західних інвесторів в Україну слід чекати в останню чергу. Натомість, будівництво конкурентних Одеському припортовому підприємств, за прогнозом економіста, буде прискорене одразу після перших ознак зростання світових потреб в мінеральних добривах.

Інвестори уникають політичних ризиків

Фонд держмайна офіційно визнав, що претендентів на купівлю ОПЗ вже не тринадцять, а лише три: компанія "Нортіма", яку пов’язують із українським бізнесменом Ігорем Коломойським, ТОВ "Фрунзе-Флора", яку контролює російський бізнесмен Костянтин Григоришин, та афільована з Газпромом російська компанія "Сибур". Відмову від участі в теперішньому аукціоні з продажу ОПЗ західних компаній Шевляков пояснив підписанням 17 вересня президентом Ющенком указу про заборону приватизації заводу. Зростання політичних ризиків "ставить під сумнів оформлення прав власності та захищеність власності".

Конкурс тоне в судах

У вівторок ввечері надійшло повідомлення про призупинення конкурсу з продажу Одеського припортового заводу за позовом виробника мінеральних добрив "ДніпроАзот". Це підприємство закидає організаторам конкурсу порушення законодавства під час екологічної експертизи, публікації звітності ОПЗ, вивчення попиту на нього та допущення до аукціону компанії, понад чверть статутного фонду якої всупереч закону контролює іноземна держава.

Автор: Олександр Савицький

Редактор: Євген Тейзе