1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Росія та США прагнуть відносин в дусі 21-го століття

6 липня 2009 р.

Сполучені Штати та Росія дійшли принципової згоди щодо скорочення і обмеження наступальних ядерних озброєнь. Про це йдеться у декларації, яку підписали Барак Обама та Дмитро Медведєв за підсумками переговорів у Москві.

https://p.dw.com/p/HodS
Фото: AP

Метою майбутніх переговорів, сказано у декларації, є зменшення граничної чисельності атомних боєголовок на міжконтинентальних ракетах до рівня від 1500 до 1675 штук. Нині максимальна кількість, передбачена угодами, становить від 1700 до 2200 боєголовок. Крім того, російська і американська делегації повинні узгодити нові ліміти для кількості стратегічних бомбардувальників та ракет наземного та підводного базування, повідомляє AP.

Obama in Moskau
Медведєв і Обама - в майже однакових костюмах.Фото: AP

Спільна заява президентів також включає такі теми як ПРО, операція в Афганістані та мирне використання атомної енергії. Її текст був узгоджений за лічені години перед зустріччю Обами з Медведєвим. Тим часом, як повідомляють агентства, очікувалося, що вже під час цього перебування Обами у Москві буде підписано рамковий документ, який ляже в основу нового договору про скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь. Але він поки не узгоджений. Незалежні оглядачі пов’язують його укладання з підсумками переговорів щодо американської ПРО у Східній Європі.

Медведєв і Обама продемонстрували готовність до діалогу

Коментуючи підсумки переговорів у Кремлі, президент РФ Дмитро Медведєв оголосив "новий початок" у відносинах з США. Як зазначив Медведєв, дві країни хочуть співпраці, "яка б відповідала духу ХХІ століття".

Спостерігачі відзначили цікаву деталь: обидва політики прийшли на зустріч у схожих синіх костюмах, білих сорочках та майже однакових червоних краватках. Президента США у його відвідинах супроводжує дружина Мішель та доньки Малія і Саша.

Familie Obam in Moskau
Неофіційний супровід президента США: дружина і дві доньки.Фото: AP

Вашингтон не лише натиснув на кнопку "перезавантаження" у американсько-російських відносинах, а й отримав конкретні вигоди. Зокрема, це дозвіл на транзит військово-транспортних літаків до Афганістану, який був наданий Росією у понеділок.

Грузинське питання та ПРО розділяє

Тим часом, у багатьох питаннях залишилися поки не переборні розбіжності, як-от з суверенітетом двох грузинських областей Абхазії та Південної Осетії. Жодного зближення позицій не відбулося й у питанні розміщення елементів американської Протиракетної оборони у Чехії і Польщі.

Увечері, після спільної прес-конференції, у лідерів та їхніх дружин запланована вечеря в резиденції "Горкі" під Москвою. Снідатиме Обама вже у компанії Володимира Путіна. Президент США хоча і прагне потепління, але водночас дав сміливу характеристику прем’єр-міністру Росії, назвавши людиною, котра однією ногою стоїть у минулому. Путін відповів на критику, сказавши, що "росіяни завжди твердо стоять на ногах" і звертають погляд у майбутнє.

Автор: Захар Бутирський (AP/ AFP/ Reuters/ dpa)

Редактор: Тетяна Бондаренко

Пропустити розділ Більше за темою