ЄС шукає спільну позицію стосовно боротьби з фінансовою кризою
7 листопада 2008 р.Світова фінансова криза і реальна загроза рецесії змусили провідних європейських політиків відволіктися від суперечок з інших принципових питань. Нині у Брюсселі провідні європейські політики намагаються досягнути консенсусу напередодні світового фінансового саміту, що має відбутися наступного тижня у Вашингтоні.
Французький президент Ніколя Саркозі, незважаючи на спротив Німеччини, агітує за свою ідею міжнародного узгодженого управління економікою.
«З огляду на фінансову кризу ми повинні нашу економічну політику зробити скоординованою. Іншої можливості немає. Тільки так ми зможемо подолати наслідки кризи. Якою буде форма цієї координації, не є вирішальним. Важливо, щоб була співпраця», - каже Саркозі.
Канцлер Німеччини Анґела Меркель наголосила у Брюсселі на тому, що спершу потрібно дійти згоди в середині ЄС.
«Важливо, щоб спочатку ми знайшли спільну європейську позицію. Ми потребуємо більше прозорості і зміцнення інституцій, які можуть діяти глобально»,-сказала Меркель.
Прем'єр-міністр і міністр фінансів Люксембургу Жан-Клод Юнкер наполягає на необхідності кращих домовленостей між банками і відомствами з нагляду за біржами. Водночас, на його думку, потреби у створенні чогось на кшталт всесвітньої наглядової поліції немає. Зрештою, усі країни ЄС сходяться на тому, що потрібен більш жорсткий нагляд за діяльністю великих банків. Більша прозорість, посилення ролі та можливостей Міжнародного валютного фонду. Не викликає суперечок і теза про необхідність здійснення контролю за діяльністю на фінансових ринках в усьому світі за однаковими стандартами. (нн)