1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

НАТО і США застерегли Косово від створення армії

Олена Губар
8 березня 2017 р.

Уряд Косова може втратити підтримку, якщо піде на створення власної армії, зазначив генсек Північноатлантичного альянсу.

https://p.dw.com/p/2YqzF
Сили безпеки Косова хочуть перетворити на регулярну армію
Сили безпеки Косова можуть втратити підтримку НАТО та СШАФото: Getty Images/AFP/A. Nimani

Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг у телефонній розмові з президентом Косова Хашимом Тачі і прем'єр-міністром країни Ісою Мустафою висловив "серйозну занепокоєність" у зв'язку з планами уряду щодо перетворення сил безпеки Косова на регулярну армію. Як передає в середу, 8 березня, агентство AP, у разі втілення в життя такого сценарію НАТО може переглянути "рівень свого залучення" у процес підтримки сил безпеки Косова і зміцнення їхнього потенціалу.

Окрім того, Cтолтенберг застеріг країну від односторонніх кроків і додав, що влада Косова має підтримувати тісний контакт щодо даного питання з Белградом.

США також виступили проти створення армії Косова. "Ухвалення запропонованого закону змусить нас переглянути наше двостороннє співробітництво та тривалу допомогу силам безпеки Косова", - зазначається в повідомленні посольства США.

Напередодні Хашим Тачі звернувся до парламенту Косова з проханням підтримати формування власних збройних сил. Це негайно викликало протест з боку сербської влади.

У 2008 році Косово - колишня південна провінція Сербії з переважно албанським населенням - оголосило про свою незалежність, яку визнали США і значна частина країн-членів ЄС. Росія ж, використовуючи право вето в Раді Безпеки ООН, не допускає вступу Косова до Організації. Україна також не визнала незалежності Косова. 

Європерспективи країн Західних Балкан (04.07.2016)

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою