1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Гонтарева - про меморандум з МВФ та можливу відставку

Дмитро Прокопчук
2 березня 2017 р.

За словами голови НБУ Валерії Гонтаревої, 1 березня МВФ надіслав фінальну версію меморандуму про економічну та фінансову політику.

https://p.dw.com/p/2YWyn
Валерія Гонтарева (архівне фото)
Валерія Гонтарева (архівне фото)Фото: picture alliance/AP Photo

Міжнародний валютний фонд (МВФ) увечері 1 березня надіслав Україні фінальну версію меморандуму про економічну та фінансову політику за програмою розширеного фінансування (EFF). Його підписання дозволить фонду розглянути виділення Україні четвертого траншу розміром 1 мільярд доларів США в рамках програми. Про це в четвер, 2 березня, повідомила голова НБУ Валерія Гонтарева під час прес-конференції в Києві. "З боку НБУ все добре, я готова підписати сьогодні. З боку мінфіну, прем'єра, інших - ви (у них. - Ред.) запитайте", - сказала Гонтарева, цитує агентство "Інтерфакс-Україна".

Гонтарева висловила сподівання, що документ буде підписано найближчим часом. За її словами, після підписання знадобиться щонайбільше два-три тижні на прийняття відповідного рішення Радою директорів МВФ. Голова НБУ також зазначила, що центробанк після отримання четвертого траншу від МВФ планує продовжити лібералізацію валютного регулювання.

Можлива відставка

Цей меморандум з МВФ може бути останнім, під яким стоятиме її підпис, не виключила Гонтарева. Під час прес-конференції голова НБУ допустила, що може піти у відставку, однак про це банк офіційно оголосить за місяць до самої відставки. Відповідаючи на запитання про причини можливої ​​відставки, Гонтарева вказала на "ненормальну ситуацію", яка склалася навколо голови НБУ, та нагадала, зокрема, про акцію представників націоналістичних сил, які напередодні виставили під центральним входом до НБУ труну з її лялькою.

Акція представників націоналістичних сил під НБУ 1 березня
Акція представників націоналістичних сил під НБУ 1 березняФото: Getty Images/AFP/S. Supinsky

Кредитна програма EFF для України була відкрита у 2015 році та розрахована на чотири роки. Передбачалася загальна сума фінансування близько 17 мільярдів доларів США. До цього часу Україна в рамках програми отримала три транші загальним обсягом 7,7 мільярда доларів.

За словами Гонтаревої, міжнародні резерви України на кінець лютого становили 15,5 мільярда доларів США.

Голова місії МВФ в Україні: дефолт позаду, але до стабілізації далеко (23.05.2016)

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою