1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Тисячі мешканців Аугсбурга в Баварії евакуювали через бомбу

Валерій Сааков
25 грудня 2016 р.

Тисячі мешканців баварського Аугсбурга змушені були залишити на Різдво свої оселі через знешкодження майже двотонної бомби часів Другої світової війни. Евакуація стала найбільшою у ФРН з часів Другої світової війни.

https://p.dw.com/p/2UrcY
Аугсбург: підготовка до деактивації авіабомби
Аугсбург: підготовка до деактивації авіабомби Фото: picture alliance/dpa/S. Puchner

Влада баварського міста Аугсбурга попросила 54 тисячі мешканців провести Різдво в родичів або в спеціальних тимчасових притулках. У неділю, 25 грудня, в місті відбулася найбільша за всю повоєнну історію Німеччини операція з евакуації населення, передає інформаційне агенція AFP. Така необхідність постала через знешкодження авіаційної бомби часів Другої світової війни. Знахідка важить 1,8 тонни.

Евакуація розпочалася о 8 годині ранку за місцевим часом. Повідомляється про позапланові затримки, причиною яких стала більша, ніж очікувалося, кількість важкохворих. Для їх евакуації знадобилося більше засобів та часу.

Перш ніж почати розмінування, сили безпеки перевірили кожен будинок на наявність в ньому мешканців. Район, в якому проводять розмінування, оточили близько 900 поліцейських. Як повідомляють представники влади, йдеться про британську бомбу. Контрольованого її підриву не очікується, однак можливий контрольований підрив детонатора, кажуть експерти. Роботи із розмінування тривають. 

Українців у місті закликають дослухатися до інструкцій правоохоронців

Генеральне консульство України в Мюнхені закликало українських громадян прислухатися до порад та вимог представників місцевої влади та бути пильними, передає інформагенція "Українські новини".

Під час Другої світової війни авіація союзників масовано бомбардувала німецькі міста. Унаслідок бомбардувань багато міст зазнали страшних руйнувань. Серед них - Дрезден, Кельн, Гамбург, Берлін та інші. Бомби, що не розірвалися, нерідко знаходять й досі.

Боєприпаси часів світових воєн: скільки часу потрібно для знешкодження?

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою