1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

У WikiLeaks пояснили, звідки взяли пошту демократів США

Максим Сидоржевський | Сергій Ромашенко
15 грудня 2016 р.

Співробітник WikiLeaks Крейг Мюррей запевняє, що особисто зустрічався з інсайдером у партії, який передав йому архів з поштою.

https://p.dw.com/p/2UIqX
У WikiLeaks стверджують, що Гілларі Клінтон підставили самі ж її соратники
У WikiLeaks стверджують, що Гілларі Клінтон підставили самі ж її соратникиФото: picture-alliance/newscom/K. Dietsch

Витік з пошти передвиборного штабу кандидатки у президенти Сполучених Штатів Гілларі Клінтон був влаштований не російськими хакерами, а "інсайдерським джерелом" в Демократичній партії США, заявив співробітник викривального порталу WikiLeaks Крейг Мюррей в інтерв'ю Daily Mail, опублікованому в четвер, 15 грудня.

Мюррей, який раніше обіймав посаду посла Великобританії в Узбекистані, стверджує, що у вересні літав до Вашингтона для таємної зустрічі з джерелом у штабі Клінтон і особисто отримав від нього електронні листи, які потім були оприлюднені. "Жоден з витоків не був організований росіянами. Джерело мало законний доступ до інформації. Документи були результатом внутрішнього витоку, а не хакерських атак", - наголосив Мюррей.

Пояснення співробітника WikiLeaks відрізняються від версії американських спецслужб, згідно з якою за витоком листів зі штабу Клінтон стоїть Росія. Як повідомив Крейг Мюррей, організаторами витоку рухала "відраза до корупції в Фонді Клінтон і поворот під час праймеріз проти Берні Сандерса".

Крейг Мюррей - неоднозначна фігура. Він був зміщений з поста британського посла внаслідок скандалу про неналежну поведінку. З Мюррея зняли звинувачення, але він залишив дипломатичну службу. Його зв'язки з WikiLeaks добре відомі. Версія Мюррея про витоки з пошти штабу Клінтон не може бути перевірена, зазначає Daily Mail.

Нагадаємо, 12 грудня агентство Reuters повідомило, що в управлінні директора Національної розвідки США, яке координує роботу всіх американських розвідувальних служб, не підтверджують оцінок Центрального розвідувального управління (ЦРУ) щодо втручання Росії в хід президентських виборів у США, щоб сприяти перемозі кандидата від Республіканської партії Дональда Трампа.

Трамп посварився з ЦРУ через російських хакерів (12.12.2016)

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою