1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

У Німеччині бачать ризики для ЄС і світу від перемоги Трампа

Максим Сидоржевський
10 листопада 2016 р.

Популісти можуть створити справжню проблему для Європи, вважає міністр фінансів ФРН Вольфґанґ Шойбле. Депутат Райнер Арнольд застерігає щодо небезпек, які може нести майбутня зовнішня політика нового президента США.

https://p.dw.com/p/2SSlD
У ФРН занепокоєні перемогою Трампа
У ФРН занепокоєні перемогою ТрампаФото: Reuters/C. Allegri

У німецькому парламенті та уряді висловлюють занепокоєння з приводу зовнішньополітичних амбіцій майбутнього президента Сполучених Штатів Дональда Трампа, який переміг на виборах у вівторок, 8 листопада.

Депутат Бундестагу Райнер Арнольд, який очолює групу представників Соціал-демократичної партії Німеччини у комітеті з питань оборони Бундестагу, заявив, що ймовірне порушення ядерної угоди з Іраном з боку Трампа, який гостро її критикував під час виборчої кампанії, "буде кроком назад". "Одним розчерком пера перекреслити десять років дипломатичних зусиль, до того ж заохочувати Ізраїль до воєнної діяльності проти Ірану: це справді може поставити наше життя під ризик", - заявив Арнольд в інтерв'ю виданню Morgenmagazin у четвер, 10 листопада. Крім того, у депутата викликають занепокоєння можливе рішення Трампа про наступ у Сирії, а також зміна підходів США до співпраці в рамках НАТО.

На думку Арнольда, зміна політики Трампа по відношенню до Росії може викликати спротив та критику з боку американського Конгресу. Він також зазначає, що не знає, наскільки серйозно слід сприймати суперечливі передвиборчі заяви Трампа тепер, коли він обраний на посаду президента.

Загроза популізму

Своєю чергою, представник партії "Християнсько-демократичний союз", міністр фінансів ФРН Вольфґанґ Шойбле висловив занепокоєння, що після перемоги Трампа популісти можуть створити справжню проблему для Європи. "Демагогія і популізм є проблемою не лише Америки. Скрізь в Західному світі стан політичних дебатів викликає занепокоєння", - сказав Шойбле в інтерв'ю виданню Bild.

Ще один представник ХДС, єврокомісар Ґюнтер Еттінґер висловив думку, що результати виборів у США є загрозливими для ФРН. "Речі спрощуються: чорне або біле, добре або погане, правий або неправий. Ви можете ставити прості питання, але простої відповіді не отримаєте", - зазначив Еттінґер радіо Deutschlandfunk. На його думку, політикам і медіа слід краще роз'яснювати складні речі за допомогою фактів, але також їм варто було б ширше використовувати соціальні медіа для того, щоб достукатись до молодих виборців у сучасному цифровому світі.

Кліматична угода має виконуватись

Міністр довкілля Німеччини Барбара Гендрікс сподівається, що під час правління Дональда Трампа США виконуватимуть Паризьку кліматичну угоду. "Ми виходимо з того, що міжнародно-правові зобов'язання діятимуть і виконуватимуться й після зміни президента в країні", - заявила Гендрікс у Бундестазі. Вона наголосила, що нинішній рівень відносин зі США у сфері охорони довкілля є добрим, відтак сподівається на його збереження.

У ході передвиборної боротьби Трамп висловлював сумніви щодо зміни клімату та обіцяв "оживити" нафтогазову промисловість та видобуток вугілля. Він також не виключав вихід США з Паризької кліматичної угоди.  

Нагадаємо, Дональд Трамп впевнено переміг свою опонентку Гілларі Клінтон на виборах, набравши необхідну для перемоги кількість голосів виборників. Наразі підрахунок голосів все ще триває, проте перемога республіканця стала очевидною ще напередодні, 9 листопада. На даний момент Трамп має в активі 279 голосів виборників, а Клінтон - 228. Для перемоги кандидату достатньо було набрати 270 голосів.

Меркель - Трампу: за яких умов буде співпраця (09.11.2016)

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою

Більше публікацій