1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Валлонія відхилила компроміс щодо ЗВТ ЄС з Канадою

Валерій Сааков
21 жовтня 2016 р.

Компромісна пропозиція Європейської Комісії щодо зони вільної торгівлі між ЄС та Канадою не знайшла підтримки в уряді франкомовного регіону Валлонія. Валлонія хоче прямих переговорів з Канадою.

https://p.dw.com/p/2RVXz
CETA, ЗВТ між ЄС та Канадою
Фото: picture-alliance/dpa/B.Pedersen

Уряд франкомовного регіону Валлонія в Бельгії ввечері у четвер, 20 жовтня, відхилив компромісну пропозицію Європейської Комісії щодо зони вільної торгівлі (ЗВТ) між ЄС та Канадою (CETA). Голова валлонського уряду Поль Маньєт назвав пропозиції "недостатніми" та застеріг Єврокомісію від часового тиску на нього та критиків угоди в регіоні. "Це не спрацює", - зазначив Маньєт після засідання уряду, цитує агентство dpa. Прем'єр Валлонії хоче прямих переговорів із міністеркою торгівлі Канади Христею Фріланд. Без згоди Валлонії бельгійський уряд не схвалюватиме угоду.

Утім, президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер не втрачає надії на порятунок договору. "Я маю надію, що ми упродовж ночі та завтрашнього дня досягнемо хорошого результату, - сказав Юнкер після завершення першого дня саміту ЄС. - Якщо ми цю торговельну угоду з Канадою не укладемо, то я не бачу, як можна буде домовитися про торговельні угоди з іншими частинами світу".

Нагадаємо, регіональний парламент Валлонії вирішив не надавати права уряду Бельгії підписувати CETA. Серед іншого, валлонці остерігаються збитків для бельгійських фермерів у зв'язку з можливістю зростання імпорту дешевого м'яса. Критики угоди побоюються також погіршення споживчих норм якості та зниження норм захисту довкілля.

ЄС планував підписати CETA 27 жовтня на саміті ЄС-Канада у Брюсселі. Однак для цього необхідна підтримка угоди всіма державами-членами об'єднання. Тема торговельних відносин буде предметом обговорень під час другого дня саміту глав держав та урядів країн ЄС у Брюсселі 21 жовтня.

Угода про ЗВТ між ЄС та США на межі провалу (30.08.2016)

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою