1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Міжнародна слідча група: "Бук", який збив MH17, приїхав з РФ

Максим Сидоржевський | Дмитро Каневський
28 вересня 2016 р.

За версією слідства, комплекс "Бук" був доставлений до України з території Росії, а після збиття літака його повернули назад до РФ.

https://p.dw.com/p/2QgdH
На місці катастрофи MH17
На місці катастрофи MH17 Фото: Oleg Vtulkin

Малайзійський літак Boeing рейсу MH17 був збитий ракетою комплексу "Бук" російського виробництва, випущеною з території, яка перебувала під контролем проросійських сепаратистів в Донецькій області. Про це заявили представники Міжнародної слідчої групи (МСГ) на зустрічі з родичами жертв катастрофи в середу, 28 вересня. Пізніше цього ж дня дана інформація була офіційно оголошена на прес-конференції журналістам.

За версією слідства, комплекс "Бук" був доставлений до України з території Росії, а після того, як літак збили, його повернули до РФ. За даними МГС, ракета була випущена з території поблизу селища Первомайське, яке на той момент перебувало під контролем проросійських сепаратистів. Слідство встановило особи приблизно 100 підозрюваних, які можуть бути причетні до пуску ракети.

Презентація звіту Міжнародної слідчої групи щодо збиття літака рейсу MH17
Презентація звіту Міжнародної слідчої групи щодо збиття літака рейсу MH17 Фото: Getty Images/AFP/E. Dunand

Хто тиснув на кнопку?

Тим часом родичі загиблих у авіакатастрофі висловили своє невдоволення тим, що у звіті МГС не вказані конкретні особи, відповідальні за збитий літак. "Надалі ми хочемо знати, хто натиснув кнопку", - наголосив у коментарі DW Роберт Улерс, родичка якого, 20-річна Дейзі, загинула у катастрофі. За його словами, відповідальність за те, що сталось, не покладене на жодну зі сторін.

Відповідаючи на запитання щодо відповідальності української сторони за авіакатастрофу, Улерс наголосив, що він особисто "дуже злий" на президента України Петра Порошенка. Але разом з тим він каже, що всі країни займається комерційною діяльністю, тому не виключено, що будь-який пасажир літаків міг літати над зоною воєнних дій, навіть не знаючи про це.

Роберт Улерс
Роберт УлерсФото: DW/D.Kaniewski

Брехня Росії

Засновник Bellingcat Еліот Хіггінс у коментарі DW наголосив, що оприлюднена 26 вересня міноборони Росії інформація суперечить попереднім заявам РФ. Згідно з новою версією міноборони, у день трагедії російський радіолокаційний комплекс "Утьос-Т" не зафіксував наближення до малайзійського Boeing будь-яких повітряних об'єктів зі східних районів Донбасу, що контролювалися сепаратистами.

"У такий спосіб Росія сама суперечить своїй попередній позиції, оскільки раніше вони заявляли про присутність українського літака у безпосередній близькості до MH17, - зауважив Хіггінс. - Це означає, що Росія брехала". 

Нагадаємо, літак авіакомпанії Malaysia Airlines, що здійснював рейс MH17 Амстердам - Куала-Лумпур, був збитий 17 липня 2014 року в Донецькій області. Загинули усі 298 людей, які перебували на борту. Більшість загиблих - 196 осіб - були громадянами Нідерландів.

13 жовтня 2015 року Нідерландська рада з безпеки оголосила попередні результати розслідування авіакатастрофи, згідно з якими лайнер був збитий ракетою, випущеною з комплексу "Бук". У незалежній британській групі Bellingcat заявляли про причетність до цього злочину російських військових.

Фінський експеримент: хто збив МН17? (28.09.2016)

 

Пропустити розділ Більше за темою