1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Євродепутат: "Безвіз" призупинять, якщо реформи загальмують

Вікторія Власенко
26 вересня 2016 р.

Профільний комітет Європарламенту майже одноголосно підтримав безвізовий режим для України. Тепер на черзі - тристоронні переговори між інституціями ЄС. В ЄП, утім, попереджають про "гальмівний механізм" для "безвізу".

https://p.dw.com/p/2QcLA
Brüssel EU Flaggen LEX Gebäude
Фото: DW/A. Rönsberg

Комітет Європейського парламенту (ЄП) з питань громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ (LIBE) підтримав у понеділок, 26 вересня, під час засідання у Брюсселі доповідь щодо надання Україні безвізового режиму. За проголосували 38 депутатів, проти - 4, один член комітету утримався.

Голосування за доповідь з українського питання, авторкою якої є болгарська євродепутатка   Марія Габріел (фракція Європейської народної партії) відбулося без попереднього обговорення. Усі поправки до доповіді, серед яких була й вимога не схвалювати візову лібералізацію з Україною, членами комітету підтримані не були. Авторкою антиукраїнської поправки  була німецька євродепутатка, представниця євроскептиків Беатрікс фон Шторх.

Результат виконаних вимог

"Скасування візових зобов'язань для тих українських громадян, які мають біометричні паспорти, є конкретним досягненням у нашому партнерстві, результатом наших спільних прагнень до миру, стабільності та безпеки", - заявила після голосування Габріел у своєму відеозверненні, наданому DW прес-службою групи Європейської народної партії в ЄП.

За її словами, Європарламент чітко демонструє: якщо країна виконала усі необхідні критерії, то безвізовий режим з ЄС їй буде надано. Тепер Європарламент чекає, коли Європейська Рада сформує свою "чітку позицію" для того, щоб розпочати інституційні переговори щодо візової лібералізації з Україною якомога швидше, повідомила доповідачка.

"Безвіз" - не кінцева мета реформ

Євродепутат від Польщі, доповідач з питань України у комітеті із закордонних справ ЄП Яцек Саріуш-Вольський у коментарі DW назвав позитивне голосування в комітеті ще одним кроком до імплементації безвізового режиму з Україною, "який повинен бути наданий їй якомога швидше і без будь-яких подальших затримок". Євросоюз має визнати прогрес, якого досягла країна на своєму європейському шляху від часів виступів на Євромайдані два роки тому. "Починаючи з 2014 року, Україна доклала безпрецедентних зусиль у проведенні реформ з метою створити справжню демократичну систему і належну економіку", - переконаний Саріуш-Вольський.

Проте, незважаючи на формальне виконання Києвом усіх вимог Єврокомісії, необхідних для отримання "безвізу",  у Європарламенті дотримуються думки, що Брюсселю необхідний спеціальний механізм, який дасть йому "важелі для моніторингу імплементації антикорупційного законодавства та судової реформи" в Україні. "Механізм призупинення дії безвізового режиму, який наразі перебуває на стадії розробки, повинен бути доповнений вимогою продовжувати виконання необхідних стандартів та критеріїв", - наголосив Саріуш-Вольський. Він також зауважив: безвізовий режим повинен бути наданий Україні вже зараз, проте радить Києву не забувати, що паралельно з цим буде представлено і механізм призупинення "безвізу", щойно його положення розроблять. 

13 євро за в'їзд: нова система контролю у ЄС (26.09.2016)

Переговори у "брюссельському трикутнику"

Після схвалення доповіді щодо візової лібералізації у профільному комітеті Європарламенту тепер мають пройти тристоронні переговори між Європарламентом, Єврокомісією та Європейською Радою. Коли між ними буде сформована домовленість, тоді резолюція про візову лібералізацію з Україною буде винесена на голосування депутатів ЄП.

Як сказав в інтерв'ю DW заступник голови Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС Тібор Шаний, безвізовий режим між Україною та ЄС може запрацювати вже до кінця 2016 року.

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою