1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Клімкін та Могеріні обговорили встановлення миру на Донбасі

Наталія Мехед23 вересня 2016 р.

Головна диломатка ЄС підтвердила "рішучу підтримку" Заходу у втіленні мінських угод. Між тим міністр з окупованих територій України запевняє, що відведення сил на Донбасі не становитиме загрози мирним жителям.

https://p.dw.com/p/1K71C
Ситуація в Авдіївці
Ситуація в АвдіївціФото: DW/A. Magazova

Глава МЗС України Павло Клімкін та верховна представниця ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Федеріка Могеріні обговорили імплементацію мінських домовленостей, а також проведення українською владою реформ і запровадження безвізового режиму з ЄС. Зустріч політиків відбулася у четвер, 22 вересня, під час візиту Клімкіна до Нью-Йорка, повідомляється у п'ятницю на сайті українського МЗС.

Як зазначається, Могеріні підтвердила "рішучу підтримку" з боку ЄС виконанню мінських домовленостей та діяльності "нормандського формату" для відновлення територіальної цілісності та миру в Україні. Вона також нагадала, що ЄС не визнає анексію Криму Росією.

У свою чергу, Клімкін наголосив на першочерговості покращення ситуації з безпекою на Донбасі, зокрема, завдяки запровадженню "дієвого" припинення вогню, відведення озброєнь, а також повного контролю з боку ОБСЄ усієї території конфлікту та українсько-російського кордону.

"Відведення військ не становить загрози населенню Донбасу"

Як повідомлялося, раніше тристороння контактна група в Мінську домовилася про відведення військ з трьох пілотних зон на Сході України. 23 вересня міністр з питань окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш заявив, що це відведення військ не становить загрози для цивільного населення. Він також зазначив, що це не призведе до збільшення "сірої зони" на лінії зіткнення.

"На мою думку, зона безпеки, яку саме буде створено фактично, вона навпаки покликана зменшити загрозу для цивільного населення", - наголосив Черниш в ефірі "5 каналу", повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою