1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Bellingcat: Гумконвой у Сирії атакували російськими бомбами

Наталія Мехед23 вересня 2016 р.

Експерти Bellingcat встановили, що на місці авіаудару по гуманітарній колоні ООН неподалік Алеппо, що у Сирії, знайдено залишки боєприпасів російського виробництва.

https://p.dw.com/p/1K6w5
Вантажівки гуманітарного конвою ООН, на які здійснили напад 19 вересня
Вантажівки гуманітарного конвою ООН, на які здійснили напад 19 вересняФото: picture alliance/newscom/O. H. Kadour

Експертно-журналістська група Bellingcat, яка займається незалежними розслідуваннями на базі відкритих джерел, встановила, що на місці повітряної атаки на гуманітарний конвой ООН неподалік від Алеппо було знайдено залишки російської авіабомби. Як повідомляється у четвер, 22 вересня, на сайті видання, експерти групи проаналізували фотографії, зроблені для них на місці атаки представниками загону "Сирійської цивільної оборони".

Експерти Bellingcat стверджують, що на оприлюднених фото видно уламки боєприпасу та місце, де бомба, імовірно, пробила дах будівлі. За їхніми словами, фотографії дозволяють однозначно ідентифікувати фрагмент боєприпасу - як хвостову частину осколково-фугасної авіабомби ОФАБ-250-270.

ОФАБ-250-270 - це некеровані бомби радянського (російського) виробництва. Раніше було широко задокументовано застосування бомб цього типу як сирійською, так і російською авіацією під час повітряних ударів у Сирії, наголосили в Bellingcat. При цьому зазначається, що ці бомби не використовуються авіацією НАТО, зокрема безпілотниками типу Predator.

Нагадаємо, ввечері 19 вересня, за кілька годин після завершення тижневого перемир'я у Сирії, неподалік від Алеппо гуманітарний конвой ООН потрапив під обстріл, унаслідок чого загинуло 20 осіб, серед яких були волонтери і представники благодійної організації "Сирійський арабський червоний півмісяць" (SARC).

У Сирійському центрі моніторингу за дотриманням прав людини повідомили, що удар по конвою був завданий авіацією, найімовірніше, російською або сирійською. Москва і Дамаск, у свою чергу, спростували причетність до бомбардувань. 21 вересня держсекретар США Джон Керрі закликав Росію взяти відповідальність за удар, наголосивши, що того дня у цьому регіоні активно діяла лише авіація РФ і Сирії. У відповідь міноборони Росії заявило, що в момент, коли гумконвой ООН "загорівся", у небі над ним був помічений американський бойовий безпілотник.

Обстріл гумконвою ООН у Сирії: хто винен та що далі? (21.09.2016)

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою