Уряд ФРН стривожений через зростанням ксенофобії
21 вересня 2016 р.Зростання ксенофобських настроїв, що спостерігається останнім часом у нових федеральних землях, дуже тривожить німецький уряд. Про це у середу, 21 вересня, заявила вповноважена федерального уряду щодо нових земель Іріс Ґляйке. За її словами, розвиток подій на зазначених землях "дуже турбує". Заява уповноваженої уряду пролунала на тлі презентації річної доповіді уряду щодо стану німецької єдності в 2016 році. Доповідь готували до Дня німецької єдності.
Як зазначила вповноважена уряду, правоекстреміські напади або сприймаються "середнім класом", або ж дехто з його представників сам бере участь в таких нападах. Тож на тлі цього, Ґляйке очікує "рішучих дій з боку федерального уряду, земель, громад та громадянського суспільства". Крім того, до спільної боротьби з ксенофобією, на погляд Ґляйке, слід долучитися й представникам бізнесу. Утім, вона висловила переконання, що більшість населення східної частини Німеччини не є ксенофобською.
У самій доповіді уряду, копія якої є в розпорядженні видання Handelsblatt, зазначається, що протягом минулого року кількість нападів з правоекстремістським та ксенофобським підґрунтям різко зросла та "може загрожувати суспільній злагоді у східній частині Німеччини".
Протести проти біженців засвідчили, що межі між цивільними протестами та правоекстремістськими формами агітації дедалі більше розмиваються. "Окрім численних нападів на біженців та їхні гуртожитки, заворушення, подібні тим, що стались у Гайденау та Фрайталі, стали символами ксенофобії, що вкорінюється", зазначається у документі.
Автори доповіді не виключають негативних наслідків для економіки східних федеральних земель. Вони попереджають, що "східна Німеччина матиме добрі перспективи для розвитку лише у тому разі, якщо стане відкритим для навколишнього світу регіоном, в якому усі люди почуваються як вдома та беруть участь в суспільному житті".
Експерти, які готували доповідь, називають примітним той факт, що східні федеральні землі, за винятком Берліна, не стикаються з великим напливом біженців. "Це доводить, що насильство на ксенофобському ґрунті не пов'язується з високою часткою іноземців. Тож визначальними є інші фактори, наприклад, міграція з сільських районів", - йдеться у документі.