1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Вибори до Держдуми Росії та анексований Крим

Вікторія Власенко19 вересня 2016 р.

У ПАРЄ критично оцінили розклад політичних сил нового складу Держдуми РФ і заявили, що асамблея не визнає виборів у Криму.

https://p.dw.com/p/1K4qA
Plakat Krim ist Russland Archiv 2014 Moskau
Фото: Reuters/A. Bainozarov

Новий склад російського парламенту не може забезпечити країні "гарне майбутнє" - так у розмові з DW прокоментував результати виборів до Держдуми Росії голова моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), соціаліст Штефан Шеннах (Австрія). Він нагадав, що російська влада не запросила моніторингову місію ПАРЄ спостерігати за парламентськими виборами. "Але ми вже знаємо їхні результати, і вони не є гарним майбутнім для Росії", - сказав Шеннах. За його словами, те що "лише один справжній політик-опозиціонер виграв вибори до Держдуми, - не нормально".

Шеннах також заявив, що ПАРЄ "не приймає вибори", які пройшли на території анексованого Росією Криму. "Якщо ми не можемо в’їхати на територію Криму, підготувати свій звіт, то, вибачайте, але ніхто не може визнати те, що там відбулося", - сказав політик. Він також нагадав, що як голова комітету звертався із закликом до російської влади надати змогу місії ПАРЄ відвідати Крим, але відповіді так і не отримав.

Голова моніторингового комітету ПАРЄ відмовився від прямої відповіді на запитання, що робитиме асамблея, якщо до складу нової делегації Держдуми включать депутата, обраного на території Криму. "Це дуже гіпотетичне питання, бо наразі російська делегація ще не сформована, а ворожити по зорях я не хочу", - сказав Шеннах.

Російська делегація з початку 2016 року відмовилася брати участь у роботі ПАРЄ, щоб уникнути продовження санкцій, накладених на неї у 2014 році через окупацію Криму та розгортання війни на Донбасі. Москва розраховує, що у січні 2017 року нова делегації Держдуми отримає шанс на підтвердження своїх повноважень і повне поновлення своїх прав у ПАРЄ.

Як фальсифікували вибори в Росії (19.09.2016)

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою