1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Туск: Братислава має стати поворотним пунктом для ЄС

Дмитро Прокопчук14 вересня 2016 р.

Перед самітом ЄС без Великобританії президент Європейської Ради Дональд Туск виклав своє бачення причин рішення британців про вихід з Євросоюзу й заявив, що лишати все, як раніше, - "не варіант".

https://p.dw.com/p/1K1dG
Фото: picture-alliance/dpa/U. Baumgarten

Фатальною помилкою було би вважати, що Brexit є результатом суто британських проблем. Про це заявив президент Європейської Ради Дональд Туск у листі-запрошенні до глав держав та урядів ЄС на саміт, який відбудеться у п'ятницю, 16 вересня, у Братиславі. Туск засудив "фальшиві аргументи" прихильників Brexit, але підкреслив, що британський референдум був "відчайдушною спробою відповісти на запитання, які мільйони європейців задають собі щоденно": щодо безпеки громадян, захисту власних інтерестів, культурної спадщини на стилю життя. Відповіді на ці запитання довелося б шукати, навіть якби Brexit не відбувся, вважає президент Європейської Ради. На переконання Туска, багато громадян країн Європи вважають, що ЄС заважає стабільності й безпеці, а тому "лишати все, як було, - не варіант".

На думку Туска, саміт ЄС у п'ятницю повинен допомогти подолати кризи Євросоюзу. Зокрема йдеться і про кризу біженців. "Братислава повинна стати поворотним пунктом у питанні захисту наших кордонів, - заявив Туск. - Занадто часто (європейці - Ред.) чули політично коректні заяви, що Європа не може перетворитися на фортецю, що вона повинна залишатися відкритою".

Серед інших питань, які, за словами Туска, є актуальними для ЄС сьогодні, є відновлення економіки та боротьба з безробіттям.

Наприкінці тексту запрошення Туск додав, що столиці окремих держав-членів повинні домовлятися про спільні рішення проблем ЄС, а не віддавати ці рішення на розсуд Брюсселя. Єврокомісії слід було б "підтримувати пріоритети, щодо яких домовилися країни-члени, а не створювати власні", вважає Туск.

Зустріч у Братиславі стане вже другим самітом ЄС без участі Великобританії.

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою