1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

ЄК: Apple має сплатити Ірландії 13 мільярдів євро податків

Максим Сидоржевський30 серпня 2016 р.

Єврокомісія з'ясувала, що Ірландія довгий час надавала Apple неправомірну підтримку у вигляді податкових пільг. Ірландія та Apple мають наміри оскаржити рішення виконавчого органу ЄС.

https://p.dw.com/p/1Js8M
Фото: Getty Images/S. Gallup

В Європейській Комісії заявляють, що влада Ірландії довгий час надавала компанії Apple підтримку у вигляді податкових пільг в обмін на створення робочих місць, тож тепер американський виробник техніки повинен виплатити Ірландії податки на суму до 13 мільярдів євро.

"За результатами перевірки Комісія дійшла висновку, що Ірландія надавала компанії Apple неправомірні податкові пільги, на підставі чого протягом багатьох років Apple сплачувала податків набагато менше, ніж інші підприємства", - заявила під час прес-конференції у Брюсселі у вівторок, 30 серпня, єврокомісарка з питань конкуренції Маргрете Вестагер.

Згідно з оприлюдненими даними, корпоративний податок компанії в Ірландії становив 2 відсотки, а не 12,5 відсотка, як сплачували інші компанії, зареєстровані в країні.

Ірландія та Apple - проти

Ірландський уряд уже відреагував на заяву Єврокомісії. Міністр фінансів країни Майкл Нунан заявив, що не бачить іншого виходу, окрім як оскаржити рішення ЄК в європейських судах. За його словами, це необхідно зробити, щоб захистити податкову систему Ірландії та забезпечити "податкову впевненість" для бізнесу. "Я категорично не згоден з рішенням Єврокомісії", - наголосив Нунан.

У свою чергу, у самій Apple також заявили про намір оскаржити рішення ЄК. "Ми оскаржимо це рішення і переконані, що воно буде скасоване", - сказано у заяві компанії, поширеній вдень 30 серпня. На думку Apple, таке рішення матиме "глибокий і негативний вплив на інвестиції та процес створення робочих місць у Європі".

Державне казначейство Сполучених Штатів також розкритикувало рішення Єврокомісії, заявивши, що воно може "підірвати іноземну інвестиційну діяльність, бізнесовий клімат в Європі, а також важливий дух економічного партнерства між США та ЄС".

Пропустити розділ Більше за темою