1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Міністр з КНР: Пекін проти ракетної та ядерної програм КНДР

Дмитро Прокопчук24 серпня 2016 р.

Заява Вана Ї прозвучала після чергового запуску Пхеньяном балістичної ракети. Токіо та Сеул неодноразово закидали Пекіну недостатній тиск на Північну Корею.

https://p.dw.com/p/1JnzC
Ван Ї
Ван ЇФото: picture alliance / ZUMA Press/C. Yichen

КНДР провела ще один тест балістичної ракети, здійснивши запуск з підводного човна у середу, 24 серпня, в день зустрічі міністрів закордонних справ Китаю, Японії та Південної Кореї.

Після зустрічі у Токіо з колегами, китайський міністр Ван Ї засудив дії КНДР, хоча й не згадав безпосередньо сам запуск. "Китай проти процесу розвитку Північною Кореєю ядерної та ракетної програм і проти будь-яких дій, які спричиняють напруженість на Корейському півострові", - сказав Ван, якого цитує інформагенція AFP. Урядовець додав, що Китай виступає проти порушення резолюції Радбезу ООН 2270, яка засуджує балістичні та ядерні випробування Північної Кореї.

Ракета, яка летіла високою траєкторією, що характеризується дальністю понад 1000 кілометрів, пролетіла, за даними південнокорейської інформагенції Yonhap, близько 500 кілометрів. Ракета на твердому паливі успішно розділила перший і другий ступені.

Міністр закордонних справ Японії Фуміо Кісіда назвав черговий запуск ракети "провокацією, яку Японія просто не може толерувати". Міністр закордонних справ Південної Кореї Юн Бйонг Се, своєю чергою, наголосив на серйозності ситуації. "Я наголошував, що поточна ситуація є нагальною та серйозною, оскільки Північ швидко вдосконалила свої ядерні і ракетні можливості до більших, ніж будь-коли раніше, включно з запуском цього ранку балістичної ракети з підводного човна", - сказав південнокорейський міністр.

Японія та Південна Корея постійно засуджують дії КНДР, однак також переймаються браком тиску на КНДР з боку Китаю.

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою