1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Українців запрошують на стажування в Німеччині

Марина Борисова, Анна Чорноус12 серпня 2016 р.

Німецька неурядова організація "Декабристи" запрошує студентів та молодих спеціалістів з України та Молдови пройти стажування в Німеччині. Заявки можна надсилати до 31 серпня.

https://p.dw.com/p/1JfRt
Українців запрошують на стажування в Німеччині
Фото: Fotolia/goodluz

У 2011 році після виборів до Держдуми РФ представники російськомовної спільноти Німеччини вийшли протестувати під посольство Росії в Берліні. За кілька років активісти заснували неурядову організацію "Декабристи", яка зараз реалізовує низку проектів з розвитку демократії у країнах Східної Європи.

Про програму

2015 року німецькі "декабристи" ініціювали програму European Associates Programm, за якою до Німеччини - на північ Баварії та до Берліна - приїздять стипендіати з України та Молдови. Програма здійснюється за підтримки МЗС Німеччини. У перший рік учасниками стипендіальної програми стали 26 осіб.

Взяти участь у програмі можуть студенти, які вже провчилися щонайменше чотири семестри, а також випускники вищих навчальних закладів з досвідом роботи не більше десяти років. Від кандидатів вимагають хороших знань німецької мови. Окрім фахових навичок, важливо мати й активну громадянську позицію. Основний фокус - демократія та права людини.

Харківська молодь (фото з архіву)
Харківська молодь (фото з архіву)Фото: DW/O. Indiuchova

Умови відбору

На першому етапі кандидати оформлюють заявку на сайті організації. Потрібно також надати своє резюме. Учасників відбору, які пройшли за результатами конкурсу документів, запросять на інтерв'ю, яке відбудеться у формі телефонної розмови двома мовами - російською та німецькою.

На програму 2016 року планують набрати 45 осіб. 30 учасників поїдуть до Берліна, інші 15 - до Баварії. Регіональна особливість цієї програми полягає в тому, що до південного регіону Німеччини прямують економісти, інженери та викладачі німецької мови як іноземної. У німецькій столиці ж лишаються стипендіати, яким належить пройти стажування в політичних та неурядових організаціях або ЗМІ.

Стажування розраховане на строк від чотирьох до восьми тижнів. Учасники програми мають бути готовими приїхати до Німеччини в період із 7 листопада по 2 грудня 2016 року. Стипендія виплачується у розмірі 1000 євро на особу на увесь строк стажування. Для покриття транспортних витрат учасникам програми надається сума у розмірі 300 євро.

Представники різних регіонів

Андрій Новак, керівник та автор проекту, розповідає в інтерв'ю DW, що минулого року для участі у програмі приїхала молодь із Києва, Одеси, Харкова та Львова. Він зазначає, що на участь у програмі можуть подаватися і жителі тимчасово непідконтрольних Києву територій Донбасу, але зауважує: "Якщо це будуть переселенці з цих регіонів, які наразі проживають в інших регіонах України, оформити документи буде, звичайно ж, простіше". А якщо надійде заявка із Криму? "Для нас - це Україна, ми дотримуємося норм міжнародного права", - відповідає Андрій Новак. Однак із подібними випадками очільник проекту ще не стикався. "Як це могло б виглядати на практиці, я не знаю", - зізнається він.

Минулого року до організаторів програми надійшла заявка від громадянки Росії, яка нині мешкає в Одесі. Їй дозволили долучитися до програми. Найголовніше, як наголошує Андрій Новак, людина має проживати в Україні або Молдові.

Заявки на участь у програмі приймають до 31 серпня.

Стажування в Бундестазі: український погляд на німецьку демократію (03.08.2016)

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою