1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

ЗМІ: Дедалі більше турецьких курдів просять притулку у ФРН

Максим Сидоржевський5 серпня 2016 р.

За перше півріччя 2016 року притулку у ФРН попросило стільки ж громадян Туреччини, скільки за весь 2015 рік. Більшість з них - курди.

https://p.dw.com/p/1JbtS
Федеральна служба з питань міграції та біженців (BAMF)
Федеральна служба з питань міграції та біженців (BAMF)Фото: picture-alliance/dpa/D. Karmann

Кількість громадян Туреччини, які подають прохання про надання притулку у Німеччині, помітно зросла. Як повідомляє у п'ятницю, 5 серпня, берлінська газета Tagesspiegel з посиланням на дані Федеральної служби з питань міграції та біженців (BAMF), у першій половині 2016 року кількість прохачів притулку з Туреччини була майже такою, як за весь 2015 рік.

Так, за період з січня по червень 2016 року притулку у ФРН попросило 1719 турків. У 2015 році надійшло 1767 відповідних заяв. Більшість заяв (1510) надійшло від громадян Туреччини курдського походження. Торік серед прохачів притулку також переважну більшість складали курди - 1428 заяв з 1767, інформує AFP.

Незважаючи на напружену ситуацію на південному сході Туреччини, значно впала кількість задоволених Німеччиною заявок про надання притулку для цієї категорії осіб. У першому півріччі 2016 року лише 5,2 відсотка заяв від турецьких курдів отримали позитивну відповідь. Водночас серед усієї кількості заяв про надання притулку від громадян Туреччини було задоволено 6,7 відсотка.

Утім, у BAMF поки що не можуть сказати, яким чином на кількості заяв про притулок позначились масові заходи репресивного характеру, які відбуваються у Туреччині після невдалої спроби перевороту.

Більшість німців проти вступу Туреччини до ЄС - опитування

Тим часом, серед німців збільшилась кількість противників ідеї приєднання Туреччини до Європейського Союзу. Про це свідчить оприлюднене у четвер, 4 серпня, соціологічне опитування DeutschlandTrend, проведене інститутом вивчення громадської думки Infratest на замовлення німецької телерадіокомпанії ARD. Згідно з ним, 80 відсотків опитаних виступають проти приєднання цієї країни до ЄС, 15 відостків - за. Від квітня кількість противників європейської перспективи для Туреччини зросла серед респондентів у ФРН на 12 відсотків. Це пояснюють несхваленням повсюдних "чисток" до яких вдається влада Туреччини після невдалої спроби путчу. Про "нерозуміння" такого курсу турецького уряду заявило 90 відсотків респондентів.

Репрезентативне питування проводилось у телефонному режимі 1 і 2 серпня. У його ході опитали 1003 особу, що має право голосу на виборах у ФРН.

Нагадаємо, що канцлер Австрії Крістіан Керн виступив за припинення переговорів щодо вступу Туреччини до ЄС. В Анкарі відповіли, що ця заява носить "екстремістський характер".

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що закривати перед Анкарою двері у питанні членства в ЄС було би "тяжкою зовнішньополітичною помилкою". При цьому він додав, що Туреччина наразі не відповідає умовам для набуття членства.

Ердоган звинуватив Захід у підтримці тероризму (02.08.2016)

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою

Більше публікацій