1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

"Нас не залякати": у Києві вшанували пам'ять Павла Шеремета

Лілія Гришко20 липня 2016 р.

Кілька сотень людей зібрались на Майдані Незалежності у Києві вшанувати пам'ять журналіста Павла Шеремета, зухвало убитого вранці у середу в центрі Києва.

https://p.dw.com/p/1JSqf
На акції пам'яті Павла Шеремета у Києві
На акції пам'яті Павла Шеремета у КиєвіФото: DW/L. Grischko

На Майдані у Києві знову квіти, свічки, фото з чорною стрічкою навскоси і сльози. "Небесна сотня, а може вже й полк, поповнився ще одним бійцем цієї страшної війни", - схлипуючи, тихо промовляє літня жінка у натовпі людей. Вони зібрались ввечері, 20 липня, на акцію пам'яті журналіста Павла Шеремета, зухвало вбитого зранку на одній з вулиць Києва.

На акцію пам’яті на головну площу української столиці прийшли колеги загиблого, друзі Павла Шеремета з Білорусі з національними прапорами - адже він народився, жив і довгий час працював там, а потім був змушений виїхати в Росію, а згодом і в Україну.

Білоруська громада у Києві: Шеремет був справжнім
Білоруська громада у Києві: Шеремет був справжнімФото: DW/L. Grischko

"Для білорусів Павло зробив багато чого. Він викривав корупційні схеми білоруського президента Олександра Лукашенка, заснував опозиційний сайт "Білоруський партизан", який став символом свободи не тільки для тих, хто живе в Білорусі, а й тих, хто виїхав за її межі", - каже білоруський активіст Олег Овчінніков, який разом з іншими представниками білоруської громади Києва долучився до спонтанної організації на Майдані Незалежності акції пам'яті Павла Шеремета. "Він був справжнім. Підтримував наших білоруських воїнів, які воюють на сході України. Герої не вмирають!" - кажуть білоруси.

Жертва гібридної війни

На акцію прийшли також народний депутат Рефат Чубаров, міністр молоді та спорту Ігор Жданов, один з лідерів партії "Демократичний альянс" Василь Гацько, народний депутат та колишній колега Шеремета в "Українській правді" Мустафа Найєм, журналіст Андрій Куликов, антикорупційний прокурор України Назар Холодницький.

На акції пам'яті Павла Шеремета у Києві
Фото: DW/L. Grischko

"Павло Шеремет - це один з небагатьох, хто не боявся говорити правду як про топ-чиновників, так і про просту прибиральницю. Він був справжнім патріотом. Це справжня трагедія", - сказав Назар Холодницький, відмовившись від коментарів про версії вбивства журналіста.

"Це терористичний акт - з шумом, шпигунськими методами вбивства, аби залякати всіх інших. Вибір Павла як жертви обумовлений його публічністю. Бо Павла добре знали і в Росії, і в Білорусі, і в Україні. Це красномовне попередження всім, у тому числі і російському суспільству: якщо треба, вас всюди знайдуть", - вважає заступник гендиректора телеканалу ATR Айдер Муждабаєв.

На його думку, вбивство Павла Шеремета - це виклик українським політикам і правоохоронцям. Від того, як швидко і якісно воно буде розслідуване, залежить подальша доля України. "Павло Шеремет став жертвою гібридної війни для потужної дестабілізації України тими, хто в цьому зацікавлений", - припускає Муждабаєв.

Заступник гендиректора телеканалу ATR Айдер Муждабаєв
Заступник гендиректора телеканалу ATR Айдер МуждабаєвФото: DW/L. Grischko

У своїх виступах на акції пам’яті вбитого журналіста його колеги та громадські діячі наголошували: "Нас не залякати!" Вони переконували, що залякати їх ні дискредитацією, ні вбивствами не вдасться, і вони домагатимуться об’єктивного і швидкого розслідування вбивства Павла Шеремета.

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою