1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

МОК відклав рішення щодо участі Росії в Олімпіаді-2016 у Ріо

Стас Соколов19 липня 2016 р.

Міжнародний олімпійський комітет взяв паузу для вивчення звіту WADA щодо політики застосування допінгу в Росії для ухвалення рішення стосовно ймовірної заборони збірній РФ брати участь в Олімпіаді-2016.

https://p.dw.com/p/1JRaY
Директор Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах
Директор Міжнародного олімпійського комітету Томас БахФото: picture-alliance/dpa/L. Gillieron

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) у вівторок, 19 липня, не зміг ухвалити остаточного рішення стосовно участі російської національної збірної у літніх Олімпійських іграх 2016 року в Ріо-де-Жанейро. Керівний орган досі "вивчає законні можливості" для заборони участі команди РФ у змаганнях, повідомляє агентство Reuters.

Очікувалося, що МОК на терміновому зібранні винесе вердикт щодо викриття допінгових махінацій у Росії. Днем раніше незалежний звіт показав, що у РФ тривала систематична схема вживання допінгу, організована державою. Проте членам комітету не вдалося негайно ухвалити заборону. МОК пообіцяв детальніше вивчити звіт та ухвалити рішення 21 липня, з урахуванням зауважень Міжнародної легкоатлетичної федерації та світових антидопінгових правил.

Нагадаємо, в оприлюдненому 18 липня звіті WADA наголошується, що російський уряд створив у спорті "безвідмовну систему допінгу на державному рівні", яка діяла у тому числі й під час Олімпійських ігор 2014 року в Сочі. Згідно із документом, використання російськими спортсменами допінгу курувала Московська допінгова лабораторія. Система, яка "прибирала" позитивні допінг-проби, розроблялась у Московській лабораторії щонайменше з кінця 2011 року до серпня 2015 року, сказано у звіті.

Вирок WADA: заборонити участь спортсменів з РФ в Олімпіаді в Ріо? (18.07.2016)

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою