1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

США вимагають від Анкари доказів винуватості Гюлена

Максим Сидоржевський17 липня 2016 р.

Туреччина повинна надати "серйозні докази" причетності до організації спроби військового перевороту проповідника, який мешкає у США.

https://p.dw.com/p/1JQSG
Мухаммед Фетхуллах Гюлен (л) та Реджеп Таїп Ердоган
Мухаммед Фетхуллах Гюлен (л) та Реджеп Таїп ЕрдоганФото: picture-alliance/Zaman/Reuters/M. Sezer

Сполучені Штати Америки готові розглянути запит Туреччини щодо екстрадиції мусульманського проповідника Мухаммеда Фетхуллаха Гюлена, який протягом багатьох років мешкає в США і якого турецька влада звинувачує в організації спроби військового перевороту в країні. Про це у неділю, 17 липня, заявив державний секретар США Джон Керрі в інтерв'ю CNN.

Утім, Керрі знову повторив вимогу США до турецької влади щодо надання американській стороні "серйозних доказів" причетності Гюлена до спроби перевороту. "Ми абсолютно готові до дій, коли будуть дотримані усі правові норми", - сказав Керрі, якого цитує dpa. Він також додав, що Туреччина досі не зробила офіційного запиту з вимогою екстрадиції Гюлена.

Нагадаємо, турецька влада звинуватила Гюлена та його послідовників в організації спроби державного перевороту, яка відбулась у ніч з 15 на 16 липня. Сам Гюлен категорично відкидає звинувачення, натомість він висловлює підозри, що спроба путчу була зрежисована.

Внаслідок придушення путчу загинули 265 осіб, 104 з яких - заколотники. Решта загиблих - переважно мирні громадяни та представники поліції. Протягом останніх двох днів влада Туреччини затримала близько 6 тисяч осіб за підозрою в участі в держперевороті. Серед затриманих - командувачі двох армій та військової бази "Інджрлик", радник президента Ердогана з військових питань, суддя конституційного суду. Також у Туреччині звільнені понад 2700 суддів та прокурорів.

"Вони цілились просто в людей" - події в Туреччині очима свідків (16.07.2016)

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою