1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Bellingcat: Росія підробила докази щодо MH17

Сергій Ромашенко, Тетяна Вєжис16 липня 2016 р.

Група Bellingcat, яка займається незалежними розслідуваннями, звинуватила Росію у брехні щодо збиття літака рейсу MH17 над Донбасом. У своїй новій доповіді Bellingcat повідомляє: "Бук", який збив Boeing, прибув із Росії.

https://p.dw.com/p/1JQ2E
Уламки малайзійського літака рейсу MH17 на Донбасі
Уламки малайзійського літака рейсу MH17 на ДонбасіФото: Oleg Vtulkin

Експертно-журналістська група Bellingcat, яка займається незалежними розслідуваннями на базі відкритих джерел, звинуватила Росію у брехні щодо збиття малайзійського літака рейсу MH17 над Східною Україною 17 липня 2014 року. "Ми вважаємо, що установка "Бук", якою було збито MH17, прибула з Росії, а російська влада обманювала, фабрикувала докази та займалася плагіатом з блогів, намагаючись перекласти провину на іншу сторону", - ідеться у новій доповіді Bellingcat "Дослідження відкритих джерел щодо MH17: два роки по тому", яка була оприлюднена у п'ятницю, 15 липня.

У документі, зокрема, ідеться про те, що фотознімки із супутників, надані міністерством оборони РФ 21 липня 2014 року, "піддалися настільки сильним маніпуляціям, що не заслуговують ніякої довіри". Зазначається також, що знімки були дуже поганої якості і тому, на думку розслідувачів, свідчать про очевидну спробу російської влади ввести в оману світову спільноту.

Версія Bellingcat

У новій доповіді Bellingcat відтворюється така версія подій: 23-25 червня 2014 року 53 зенітно-ракетна бригада перевезла техніку територією РФ на позиції поблизу українського кордону. Поміж цієї техніки була й установка "Бук", яка до цього мала номер 322 і яку згодом помітили в Україні 17 та 18 липня 2014 року.

Уранці 17 липня "Бук" виїхав із Донецька на трейлері, прямуючи у східному напрямку контрольованою сепаратистами територією, й дістався міста Сніжне. Після цього "Бук" самостійно прибув на поле на південь від Сніжного, звідки випустив ракету, яка стала причиною падіння рейсу MH17.

Нова доповідь Bellingcat базується, зокрема, на дослідженні, яке було проведене Центром Джеймса Мартіна з питань нерозповсюдження зброї при Інституті міжнародних досліджень Міддлбері у Монтереї. Цей центр дослідив різноманітні фотознімки за допомогою програми, призначеної для криміналістичної експертизи зображень.

Два роки тому збили літак МН17: що відомо тепер (15.07.2016)

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою