1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Уряд ФРН схвалив нову стратегію безпеки

Стас Соколов13 липня 2016 р.

Нову "Білу книгу" щодо політики у сфері безпеки та оборони схвалив уряд ФРН. Вона передбачає більш активну роль Берліна на світовій арені та розширення використання Бундесверу всередині Німеччини.

https://p.dw.com/p/1JO8A
Рекрути Бундесверу перед будівлею Бундестагу
Рекрути Бундесверу перед будівлею БундестагуФото: picture-alliance/dpa/W. Kumm

Росія, тероризм і кібератаки - нові виклики для безпеки Німеччини (13.07.2016)

Уряд ФРН у середу, 13 липня, схвалив "Білу книгу", де сформульована нова стратегія країни у сфері безпеки і оборони. Документ, розроблений під егідою міністерства оборони, має принципово важливе значення для майбутньої ролі німецької армії, Бундесверу.

Нова "Біла книга" врахувала зміни у сфері безпеки, що стались з 2006 року, коли була ухвалена попередня редакція цього документа. В актуальній версії, зокрема, згадується про напружені відносини з Росією після конфлікту навколо України. У новій редакції Німеччина висловлює готовність взяти на себе більш активну роль на глобальному рівні, а також стати одним з лідерів на світовій арені.

Бундесвер і НАТО

Нова редакція "Білої книги" передбачає ширші можливості використання Бундесверу всередині Німеччини, які не вимагають внесення змін до Основного Закону. У документі, зокрема, зазначається, що уряд вважає конституційним використання Бундесверу у випадку серйозної терористичної загрози.

Служба у Бундесвері відтепер також буде доступна для громадян інших країн ЄС, а не лише ФРН. Спілка військовослужбовців Бундесверу - найбільша організація, що представляє інтереси військових, - однак, виступає проти цього.

ФРН також продовжить участь у програмі ядерного стримування НАТО, таким чином, атомна зброя США буде і далі зберігатися на базі у Бюхелі у землі Рейнланд-Пфальц. Уряд також пообіцяв " у рамках фінансових можливостей" досягти запланованої мети НАТО - виділення 2 відсотків ВВП на оборону. Наразі ФРН витрачає на ці питання лише 1,2 відсотка ВВП.

Росія, тероризм і кібератаки - нові виклики для безпеки Німеччини (13.07.2016)

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою