Португалія вперше стала чемпіоном Європи з футболу

Валерій Сааков10 липня 2016 р.

Фінальний матч Чемпіонату Європи з футболу 2016, що відбувався на стадіоні "Стад де Франс", завершився поразкою господарів першості французів від збірної Португалії. Вирішальний гол забив на 109-й хвилині Едер.

Португальцям вдалося вибити перемогу в непростій дуелі з господарями "Євро-2016" французамиФото: Reuters/J. Sibley

Гра між збірними Франції та Португалії на стадіоні "Стад де Франс" у Сен-Дені завершилася перемогою португальців. "Трикольорові", що були господарями першості, поступилися португальцям з рахунком 0:1. А гравці збірної Португалії вибороли титул найсильнішої збірної контитенту.

Вирішальний гол португальців забив у додатковий час на 109-й хвилині Едер, який вийшов на заміну на поле на 79-й хвилині замість Ренато Санчеса.

Воротар французів Уго Льоріс цього разу не зміг врятувати команду від фатального удару ЕдераФото: Reuters/M. Dalder

Перемозі збірної Португалії не завадила навіть відсутність зіркового нападника Кріштіану Роналдо, який залишив поле ще в середині першого тайму. На 8-й хвилині проти нього грубо зіграв Дімітрі Пає. Зірковий нападник португальців потребував допомоги лікарів, на кілька хвилин вибувши з гри. На 18-й хвилині, після тривалої допомоги лікарів, він повернувся на поле, але вже за хвилину знову звернувся за допомогою. Уже на 25-й лікарі винесли Роналду з поля. Причина - травма коліна. Тренер португальців Фернанду Сантуш вдався до заміни. Замість зіркового гравця на поле вийшов Рікарду Куарежма.

Кріштіану Роналду після травми
Кріштіану Роналду після травмиФото: Reuters/C. Platiau

Перший тайм пройшов на тлі домінування французької збірної. "Трикольорові" часто вдерлися у штрафний майданчик португальської збірної. Але атаки, попри безліч небезпечних моментів, завершувалися нічим. Перша половина гри завершилася попри однозначну перевагу французів рахунком 0:0.

На 10-й хвилині французи скористалися відсутністю Роналду. Пає перекинув м'яч у штрафний майданчик португальців, де його грою на другому поверсі намагався направити у ворота суперника Антуан Грізманн. Утім, блискуче зіграв голкіпер португальців Луї Патрісіу. Не менш небезпечний момент був на 31-й хвилині. Тоді Мусса Сіссоко добряче полоскотав нерви португальцям біля їхніх воріт. Але Руї Патрісіу знову блискучою грою розрядив ситуацію.

Французи домінували і в другому таймі, практично одразу створивши кілька гольових моментів біля воріт Португалії. На 50-й хвилині Дімітрі Пає намагався пробитися до воріт Патрісіу, та безуспішно. Так само на 54-й хвилині небезпечно пробив Поль Погба, але м’яч пролетів над площиною воріт.

Утім, численні атаки збірної Франції та подеколи філігранні контрвипади португальців не принесли бажаного результату обом командам. Почасти й завдяки блискучій грі голкіперів.

Зірковий нападник французів Антуан Грізманн не зміг принести своїй збірній перемогу у "Євро-2016"Фото: Reuters/C. Hartmann

Так і не відкривши рахунок, збірні змушені були грати у додатковий час. І його перша половина пройшла за незначної переваги французів, так само завершившись сухою нічиєю, хоч гольових моментів було чимало.

Лише у другому таймі додаткового часу одна з контратак португальців завершилась успішно - Едер пробив, не залишивши на 109-ій хвилині жодних шансів голкіперу Уго Льорісу. Спроби господарів турніру французів зрівняти рахунок і отримати шанс поборотися за перемогу в серії післяматчевих пенальті успіху вже не мали.

Frankreich Euro 2016 Finale Portugal ist Europameister
Розпач і сум господарів чемпіонату після фінального свистка арбітраФото: Reuters/J. Sibley