1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Міністр: У Польщі можна розмістити до 10 тисяч солдатів НАТО

Аніта Грабська9 липня 2016 р.

У Варшаві наголосили, що Польща вдячна Альянсу за підтримку у вигляді розміщення батальйону.

https://p.dw.com/p/1JMCg
"Краб" і "Лангуста" польських збройних сил біля Національного стадіону у Варшаві, де проходить саміт НАТО
"Краб" і "Лангуста" польських збройних сил біля Національного стадіону у Варшаві, де проходить саміт НАТОФото: picture-alliance/dpa/R. Jensen

Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський вважає, що рішення саміту НАТО про розміщення батальйонів Альянсу в країнах Балтії та Польщі суттєво посилює стан безпеки його країни.

За словами Ващиковського, батальйон у складі тисячі солдатів НАТО у випадку загрози, звичайно, не зупинить армію. "Однак якщо до цього батальйона доєднаються інші сили, як-то "Вістря списа" та інші підрозділи, які охоронятимуть ракетну базу, це буде серйозним військовим з'єднанням", - наголосив Ващиковський у суботу, 9 липня, в Варшаві, де триває другий день саміту НАТО.

Міністр додав, що під час військових навчань та тренувань у Польщі можуть розміститися близько 10 тисяч американських та НАТОвських солдатів. "Це формування, які можуть запобігти не тільки гібридному нападу, а й конфлікту на більш низькому рівні", - наводить слова Ващиковського інформагенція dpa.

Водночас нині Варшава не має намірів залучати до країни більше солдатів НАТО, ніж вирішено на саміті Альянсу, передає dpa з посиланням на речника Ващиковського Рафала Собчака. "Ми дуже вдячні за рішення, якому передували тривалі дипломатичні зусилля з нашого боку", - повідомив він.

У перший день саміту НАТО в Варшаві ухвалили рішення підсилити військову присутність Альянсу в чотирьох східноєвропейських країнах. Приводом для цього стали дії Росії в Україні у 2014 році, які президент Польщі Анджей Дуда назвав "російською агресією", а генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг - "новими викликами".

Оскільки Польща так колишні радянські республіки в Балтії побоюються можливого повторення у себе подій в Криму та Донбасі, Альянс з 2017 року розмістить у цих країнах по батальйону, які налічуватимуть до тисячі бійців у кожному. Канада очолить батальйон у Латвії, Німеччина - в Литві, Британія - в Естонії, а США - в Польщі.

Три запитання, три відповіді: саміт НАТО у Варшаві (08.07.2016)

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою

Більше публікацій