1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Гройсман відповів на вимоги протестувальників

Аніта Грабська6 липня 2016 р.

Уряд "не піде популістським шляхом", тож швидкого підвищення зарплат не буде, дав зрозуміти прем'єр-міністр. Водночас він заявив, що уряд боротиметься за зростання заробітних плат шляхом детінізації економіки.

https://p.dw.com/p/1JK1X
Багатотисячні протести в Києві
Багатотисячні протести в КиєвіФото: picture-alliance/dpa/Sputnik

Мітинг біля будівлі Кабінету міністрів України та Верховної Ради в середу, 6 липня, закінчився мирно. У ньому взяли участь близько п'яти тисяч учасників, серед яких чимало представляли профспілки. Активісти заявили, що якщо влада ігноруватиме їхні вимоги, профспілки можуть удатися до рішучіших дій, зокрема страйку, навіть всеукраїнського масштабу.

Протестувальники озвучили свої вимоги до уряду. Окрім перегляду тарифів на комунальні послуги, вони вимагають реформи оплати праці, зокрема встановлення з 1 жовтня мінімальної зарплати на "економічно обґрунтованому рівні прожиткового мінімуму в розмірі 3067 гривень" (нині він становить 1450 гривень і до кінця року має зрости до 1544), підвищення пенсій і стипендій, а також зростання заробітної плати щонайменше на 15 відсотків, передає інформагенція "Інтерфакс-Україна".

Що пообіцяв Гройсман

Керівник українського уряду Володимир Гройсман зустрівся з представниками профспілок та зробив після цього низку заяв на засіданні уряду. Він вважає за необхідне ґрунтовно перевірити всі тарифи на житлово-комунальні послуги і ціни на природний газ, починаючи з 2005 року. "Давайте створюємо швидко робочу групу, беремо перелік документів, які потрібні для того, щоб розібратися в реальності ситуації", - сказав прем'єр.

Гройсман спрогнозував підписання нової генеральної тарифної угоди між урядом та профспілками найближчим часом. "Ми проговорили сьогодні абсолютно все, у тому числі й формування нової генеральної угоди між профспілками й урядом, що, я думаю, найближчим часом буде затверджено", - цитує його інформагенція "Українські Новини". Прем'єр доручив міністерству соціальної політики врахувати пропозиції профспілок у проекті угоди.

Володимир Гройсман
Володимир ГройсманФото: picture-alliance/AP Photo/S. Chuzavkov

Глава уряду висловився і щодо іншої ключової вимоги протестувальників - підвищення заробітної платні. Прем'єр зазначив, що нинішній уряд "не піде популістським шляхом підвищення виплат громадянам", якщо ці кошти "нічим не підкріплені". Водночас він додав, що уряд "боротиметься за підвищення заробітної плати", докладаючи зусиль для виведення зарплат із тіні та підвищення ефективності пенсійної системи.

Тарифи на гарячу воду та центральне опалення зросли в Україні майже удвічі з 1 липня.

Високі тарифи: чи навчились заощаджувати українці? (29.02.2016)

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою