1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Угоду ЄС-Канада мають схвалити парламенти країн Євросоюзу

Дмитро Прокопчук5 липня 2016 р.

На тлі невдоволення угодою зі США представники урядів окремих країн-членів ЄС наполягли на розгляді торговельної угоди з Канадою в національних парламентах.

https://p.dw.com/p/1JJlK
Фото: picture alliance/dpa/M. Gambarini

Національні парламенти країн-членів ЄС повинні будуть проголосувати щодо угоди про вільну торгівлю між Канадою та ЄС (CETA). Таке рішення ухвалила Єврокомісія у вівторок, 5 липня.

Єврокомісія спершу планувала процедуру схвалення угоди як документа, що стосується винятково ЄС. Таким був також висновок юристів. У цьому разі угоду мали б підтримати лише депутати Європарламенту та профільні міністри країн-членів ЄС. Однак на тлі протестів громадськості проти угоди про трансатлантичне торговельне та інвестиційне партнерство (Transatlantic Trade and Investment Partnership, TTIP) уряди багатьох країн ЄС висловилися за те, щоб угода з Канадою була проголосована в національних парламентах.

Намагаючись уникнути тривалої блокади, Єврокомісія пішла на поступки - при цьому угода тимчасово діятиме після її схвалення Європарламентом та міністрами. Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер закликав національні парламенти якнайшвидше ратифікувати угоду. "На кону - довіра до європейської торговельної політики", - зазначив він у заяві, цитує агентство dpa.

Такий поворот подій не засмутив прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо. "Останні події не є обов'язково поганими, це був крок, на який варто було очікувати, і я досі дуже оптимістичний щодо цієї угоди і того, як скоро її ратифікують", - сказав Трюдо, цитує агентство AFP.

Формально угоду уклали ще в 2014 році, однак ратифікацію відкладали через зростання розбіжностей у поглядах в Європі щодо наслідків глобалізації. Застереження щодо угоди з Канадою посилилися на тлі невдоволення європейської сторони аналогічною угодою з США - TTIP. Як повідомлялося, журналісти німецьких телерадіокомпаній NDR і WDR, а також газети Süddeutsche Zeitung дізналися подробиці про хід перемовин між ЄС та США щодо TTIP. ЗМІ отримали в розпорядження документи, які вказують на тиск американської сторони на Євросоюз. Існують побоювання, що у разі поступок з боку Брюсселя суттєвого погіршаться споживчі стандарти та норми захисту довкілля в ЄС.

Вільна торгівля: чи тиснуть США на ЄС? (02.05.2016)

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою