1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

У Кельні пройшов один із найбільших у світі гей-парадів

Валерій Сааков3 липня 2016 р.

Гей-парад в рамках фестивалю Christopher Street Day пройшов у Кельні 25 раз поспіль. Десятки тисяч учасників, серед яких є й українці, пройшлися в знак підтримки рівності прав та суспільного сприйняття ЛГБТ.

https://p.dw.com/p/1JIHp
Учасники CSD-2016 в Кельні
Учасники CSD-2016 в КельніФото: picture-alliance/dpa/M. Hitij

У неформальній "столиці" ЛГБТ-руху Німеччини - Кельні - відбувався гей-парад у рамках традиційного фестивалю Christopher Street Day (CSD)-2016. Близько одного мільйона учасників та глядачів, за даними організаторів, зібрались у неділю, 3 липня, у місті на Рейні, щоб долучитися до ювілейного прайду, що проводиться вже в 25-те і є традиційно один із найбільших у світі.

За даними кореспондента DW, серед учасників заходу було кілька осіб з України, які пройшли парадом з українською національною символікою. Попри те, що в Кельні учасникам прайду значно безпечніше, ніж у Києві та Львові, українців серед них було небагато.

Köln Christopher Street Day 2016
Фото: picture-alliance/dpa/M. Hitij

"Це для мене боротьба за свої права та права людини, які зараз на часі", - сказав учасник акції, який назвав себе Денисом, кореспондентові DW. "Треба, щоб усі члени нашого суспільства, всі громадяни України розуміли, що є проблеми з правами людини, правами особистості. (…) Права людей, права на якесь певне особисте життя - це завжди правильно", - додав Денис.

Köln Christopher Street Day 2016
Фото: picture-alliance/dpa/M. Hitij

Марш за права

За даними організаторів, на які посилається агенція dpa, цьогоріч в акції взяли участь представники понад 100 об’єднань і організацій. Вони пройшли парадом у яскравих костюмах центром Кельна. Учасники мітингували за правову рівність та суспільне сприйняття лесбійок, геїв, бі- та транссексуалів, а також трансгендерів.

Як заявив один з представників організаторів Нілс Шмідт, з того часу, як такий парад відбувся у Кельні вперше у 1991 році, вже багато-чого вдалося досягти. Утім, за його словами, геїв та лесбійок й досі дискримінують в їхніх правах. Тож важливо й надалі продовжувати "боротьбу за суспільне сприйняття", - наводить його слова агенція dpa.

Köln Christopher Street Day 2016
Фото: picture-alliance/dpa/M. Hitij

Водночас генеральна секретарка Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) Катаріна Барлі, яка відвідала захід, заявила, що слід також згадати й жертв кривавого нападу на гей-клуб в Орландо (США) всередині червня цього року. "Попри всі веселощі сьогодні ми з великим сумом згадуємо жертв в Орландо та їхні родини. Любов сильніша за ненависть!" - написала вона на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

Серед гостей свята були також німецькі політики від інших політичних сил, зокрема й відома членкиня партії "Союз 90/Зелені" Клаудіа Рот.

Мирний "КиївПрайд-2016": чи стане секс-меншинам жити легше в Україні? (13.06.2016)

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою