2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

"Євро-2016": Португалія - перша півфіналістка турніру

Стас Соколов1 липня 2016 р.

Збірна Португалії в серії післяматчевих пенальті перемогла команду Польщі і стала першою півфіналісткою Чемпіонату Європи.

Португальці змогли пройти поляків
Португальці змогли пройти поляківФото: Reuters/K. Pfaffenbach

Збірна Португалії ввечері у четвер, 30 червня, у матчі 1/4 фіналу Чемпіонату Європи з футболу в серії післяматчевих пенальті перемогла команду Польщі і вийшла до півфінальної стадії турніру.

Рахунок у матчі, який проходив у Марселі, вже на другій хвилині відкрив "зірковий" нападник поляків Роберт Левандовський, який замкнув передачу Каміля Гросицького. Цей гол став для форварда першим на турнірі.

Роберт Левандовський святкує гол
Роберт Левандовський святкує голФото: Reuters/M. Dalder

Португальці відігралися ще до перерви - на 33-й хвилині потужно пробив півзахисник португальців Ренату Санчеш, і після рикошету м'яч влетів у нижній кут воріт.

Гол Ренату Санчеша
Гол Ренату СанчешаФото: Reuters/K. Pfaffenbach

Гра не відзначалася гостротою і в основний та додатковий час завершилася внічию 1-1. У серії післяматчевих пенальті не зміг забити Якуб Блащиковський - удар парирував Руй Патрісіу. Вирішальний 11-метровий у португальців реалізував Рікарду Куарежма.

Португальці вийшли в півфінал, не вигравши жодного матчу в основний час - три нічиї в групі та перемога у додатковий час в 1/8 проти Хорватії. Суперник збірної Португалії визначиться 1 липня у матчі Бельгія-Уельс. В інших чвертьфіналах зіграють Італія-Німеччина та Франція-Ісландія.