1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

У ФРН зростає політичний екстремізм - звіт

Максим Сидоржевський29 червня 2016 р.

Федеральна служба захисту конституції Німеччини зафіксувала майже 22 тисячі випадків прояву крайньоправого екстремізму в 2015 році, серед них - 1408 насильницьких дій з боку ультраправих. На підйомі й ультраліві.

https://p.dw.com/p/1JFPB
Фото: picture alliance/dpa/B. Thissen

У Німеччині за останній рік значно зросла кількість проявів політичного екстремізму. Про це свідчать дані нового звіту Федеральної служби захисту конституції Німеччини за 2015 рік, оприлюдненого у вівторок, 28 червня. Зокрема, торік у ФРН було зафіксовано 894 напади на притулки для біженців, це вп'ятеро більше, ніж у 2014 році. Серед них - 153 випадки насильства, що вшестеро більше, ніж позаминулого року. Кількість підпалів притулків, у яких проживають біженці, збільшилась з 5 випадків у 2014 році до 75 - у 2015-му.

Загалом же федеральна служба зафіксувала 21933 випадки прояву крайньоправого екстремізму в 2015 році, серед них - 1408 насильницьких дій, вчинених німецькими праворадикалами, що на 42 відсотки більше ніж за попередній звітний рік.

Але рівень насильства зростає не лише в лавах ультраправих, але й серед крайньолівих: торік зафіксували 1608 випадків насильницьких дій з боку лівих екстремістів проти 995 у 2014-му. Мішенню для їх нападів найчастіше стають праві радикали та поліція.

Соціальні мережі - розсадник екстремізму

Міністр внутрішніх справ ФРН Томас де Мезьєр під час презентації звіту заявив, що екстремістські групи набирають популярності в Німеччині, причому зростає не лише кількість їхніх членів, але й відбувається зростання рівня насильства та його жорстокості.

Міністр застеріг також від загрози появи праворадикальних терористичних структур, тому, переконаний де Мезьєр, владі слід вживати для протидії цьому суворих заходів. Спецслужба ФРН також відзначає зростання загрози з боку ісламістів. Є підозри, що на територію ФРН під виглядом біженців потрапили радикальні ісламісти і воєнні злочинці. Соціальні мережі "відіграють важливу роль в агітації та радикалізації", а мова ненависті відносно меншин веде до подальших насильницьких дій, йдеться у звіті.

Неонацисти поповнюють свої лави в соцмережах

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою