Польща, Уельс і Португалія - чвертьфіналісти "Євро-2016"

Віталій Дубенський25 червня 2016 р.

У перших матчах 1/8 фіналу "Євро-2016", які відбулися 25 червня, до наступного раунду турніру пробилися збірні Польщі, Уельсу та Португалії.

Рікарду Куарежма (збірна Португалії) святкує гол у ворота хорватів
Рікарду Куарежма (збірна Португалії) святкує гол у ворота хорватівФото: Reuters/L. Smith

Футбольні збірні Польщі, Уельсу та Португалії в суботу, 25 червня, стали чвертьфіналістами "Євро-2016".

У першому матчі 1/8 фіналу збірна Польщі у серії післяматчевих пенальті переграла команду Швейцарії. Рахунок у матчі, який відбувався в Сент-Етьєні, на 39-й хвилині відкрив півзахисник поляків Якуб Блащиковський. На 82-й другій хвилині прекрасним ударом через себе з лінії штрафного рахунок зрівняв гравець середньої лінії збірної Швейцарії Джердан Шакірі: 1-1.

Джердан Шакірі забиває гол у ворота поляків
Джердан Шакірі забиває гол у ворота поляківФото: Reuters/K. Pfaffenbach

У додаткові півгодини команди не змогли змінити рахунок. У серії післяматчевих пенальті вирішальним став промах гравця збірної Швейцарії Граніта Джаки, який у міжсезоння переходить з менхенгладбахської "Боруссії" в лондонський "Арсенал". Джака не влучив у ворота: 5-4 на користь поляків у серії одинадцятиметрових.

"Британська битва" у Парижі

У другому матчі дня - "британській битві" у Парижі на "Парк де Пренс" - збірна Уельсу переграла кривдників української команди - північних ірландців. На 75-й хвилині після прострілу головної "зірки" валлійців Гарета Бейла м'яч у власні ворота зрізав захисник збірної Північної Ірландії Гарет Маколі: 1-0 на користь Уельсу.

Автогол Гарета Маколі
Автогол Гарета МаколіФото: Getty Images/C. Rose

"Нульове" протистояння в Лансі

У третьому матчі 1/8 фіналу гравці збірної Хорватії, яку записали у фаворити турніру після перемоги над іспанцями, та команди Португалії в основний час не змогли відкрити рахунок - за 90 хвилин основного часу футболісти обох збірних не завдали навіть жодного удару в площину воріт. Мало змінилася картина гри і в перші додаткові 15 хвилин. І лише на 117-й хвилині матчу гра загострилася - на атаку хорватів португальці відповіли контрвипадом: удар Криштіану Роналду воротар хорватів Субашич відбив, однак м'яч у порожні ворота добив форвард збірної Португалії Рікарду Куарежма. Відігратися хорвати не встигли: 1-0 на користь Португалії.

Інші матчі 1/8 фіналу відбудуться 26 і 27 червня.