1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Референдум щодо Brexit: крок за кроком

Барбара Везель, Бернд Ріґерт, Наталка Соколовська23 червня 2016 р.

Deutsche Welle у деталях пояснює процес підрахунку голосів, а також можливі сценарії розвитку подій на політичній арені.

https://p.dw.com/p/1JBnt
Референдум щодо Brexit: крок за кроком
Фото: Reuters/N. Hall

Четвер, 23 червня

22.00 за Лондоном, 00.00 за Києвом (далі зазначається київський час)

Виборчі дільниці на 382 округах зачиняються. Екзит-полів, тобто опитувань виборців безпосередньо на дільницях, цього разу не проводять.

Карта ЄС невдовзі може змінитися
Карта ЄС невдовзі може змінитися

П'ятниця, 24 червня

01.30

У місті Сандерленд на північному сході Великобританії очікується перший результат. Голоси підраховують традиційно вручну. Упродовж ночі поступово оприлюднюватимуть результати окремих округів, після чого їх додаватимуть.

6.00

Уранці понад 50 відсотків голосів вже будуть пораховані, що дозволить побачити тенденцію. Утім, окремі результати ще можуть бути неточними на цей момент. Наприклад, з Оксфорда чи Кембриджа, де очікується підтримка членства Великобританії в ЄС. У залежності від того, наскільки великим буде розрив між обома сторонами, правдоподібний результат, можливо, доведеться чекати ще кілька годин.

Девід Кемерон хоче, аби Великобританія залишилась у складі ЄС
Девід Кемерон хоче, аби Великобританія залишилась у складі ЄСФото: picture-alliance/dpa/A. Rain

9.00

Залишатися чи йти? Очікується остаточний результат. Не виключено, що він з'явиться дещо пізніше, адже якщо розрив буде дуже невеликим, то доведеться чекати, поки остаточно підрахують бюлетені заочного голосування, яке здійснювалося поштою.

Невдовзі, незалежно від результату, прем'єр-міністр Девід Кемерон у Лондоні виступить на прес-конференції. Навіть у випадку виходу Великобританії з ЄС він не має наміру подавати у відставку. Якщо ж британці проголосують за те, щоб їхня країна залишалася у складі ЄС, то перед Кемероном постане нелегке завдання об'єднати розколоту країну. Але якщо Brexit таки відбудеться, то нинішній прем'єр зможе залишатися на своїй посаді лише у перехідний період.

9.00

Лідери фракції у Європейському парламенті зустрінуться у Брюсселі, щоб обговорити результати референдуму. Більшість уже зараз схиляється до думки, що у разі Brexit потрібно "розлучитися" якнайшвидше. Одного року має вистачити, аби розірвати угоди з ЄС та організувати вихід.

10.30

Спершу перед журналістами виступить голова Європейського парламенту Мартін Шульц, який оцінить результати референдуму.

11.00

Лондонська біржа відкриється. У випадку Brexit британський фунт та курси акцій можуть опинитися у складній ситуації. Деякі аналітики передбачили "чорну п’ятницю".

Зліва направо: голова Європарламенту Мартін Шульц, голова Єврогрупи Єрун Дейсселблум, президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, голова Європейської Ради Дональд Туск
Зліва направо: голова Європарламенту Мартін Шульц, голова Єврогрупи Єрун Дейсселблум, президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, голова Європейської Ради Дональд ТускФото: EPA/OLIVIER HOSLET

11.30

Президенти найбільших установ ЄС - Єврокомісії, Ради ЄС та Європарламенту - зберуться на консультацію. Згодом голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, президент Європейської Ради Дональд Туск та голова Європарламенту Мартін Шульц мали б дати відповідь на запитання: що ж тепер, Європо?

15.00

У Люксембурзі на спеціальне засідання збереться Рада Європейського Союзу з загальних питань. Рада, до складу якої зазвичай входять статс-секретарі або інші політики, має підготувати висновки, які розглянуть на саміті ЄС наступного тижня. У цьому документі планують прописати спосіб, у який розвиватимуться відносини між Великобританією та ЄС після референдуму: швидке "розлучення", довгі перемовини чи все просто залишиться без змін?

Субота, 25 червня

Міністри закордонних справ шести країн-засновниць Європейського Союзу, які у 1957 році підписали "Римські договори", зустрінуться у Берліні або Брюсселі. Міністри з Нідерландів, Бельгії, Люксембургу, Франції, Італії та Німеччини мають намір обговорити, що станеться у разі виходу Великобританії зі складу ЄС. Чи поглиблюватиметься надалі співпраця у межах ЄС? Чи варто утворити європейське "ядро" з шести країн-засновниць ЄС?

Президент Франції Франсуа Олланд і канцлерка Німеччини Анґела Меркель
Президент Франції Франсуа Олланд і канцлерка Німеччини Анґела МеркельФото: Reuters/T. Camus

Неділя, 26 червня

Тепер слово нададуть німецько-французькому тандему або "серцю Європейського Союзу": канцлерці Анґелі Меркель та президенту Франції Франсуа Олланду, які планують зустрітися у Берліні чи Парижі. Вони шукатимуть відповідей та готуватимуться до саміту ЄС.

Вівторок, 28 червня

У Брюсселі Рада ЄС збереться на засідання - 28 глав держав та урядів країн-членів ЄС зустрінуться. 28? Можливо, цього разу британського прем'єр-міністра вже не запросять до участі або він прибуде у ролі виконуючого обов'язки, якщо британці проголосують за Brexit. А от рішення залишитися у складі ЄС Кемерон може використати як привід для утвердження "особливої ролі" Великобританії у складі Євросоюзу.

Чим Brexit загрожує Україні? (22.06.2016)

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою