1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Brexit чи ні? Що думають молоді британці

Кароліне Шмітт, Ольга Войтович22 червня 2016 р.

Напередодні референдуму щодо виходу Великобританії зі складу Євросоюзу молоді британці розповіли, як збираються проголосувати. У розмові з DW вони розмірковують, як Brexit може вплинути на їхні життя.

https://p.dw.com/p/1JAgf
Brexit чи ні? Що думають молоді британці
Фото: Reuters/T. Melville

Напередодні референдуму щодо виходу Великобританії зі складу Євросоюзу Deutsche Welle запитала п'ятьох молодих британців про те, яку зі сторін у дискусії щодо членства в ЄС вони підтримують та як імовірний Brexit вплине на їхні життя.

Ейлі Крерар, 24 роки, Глазго: "Ми не можемо дозволити страху розлучити нас"

"Євросоюз - це не провал, і він не видихнувся. Його, ймовірно, обмежують усе більш консервативні національні уряди, а не навпаки. Я стовідсотково буду голосувати за те, щоб залишитися в складі ЄС. Без сумніву.

Я особисто користуюся перевагами членства в ЄС, адже можу подорожувати і вчитися закордоном за програмою Erasmus. Євросоюз багато зробив задля захисту прав робітників, рівноправ'я, підтримки прав людини, захисту довкілля і сприяння культурі. Зрештою, і це, мабуть, найважливіше - як на мене, це не випадковість, що саме за час існування ЄС у Європі встановилася безпрецедентна ера миру.

Протест проти Brexit у Великобританії
Протест проти Brexit у ВеликобританіїФото: picture-alliance/Zuma Press/B. Stevens

Це об'єднання поклало край століттям ворожнечі. Воно передбачає, що всі країни мають стати більш космополітичними та відкритими для світу. Натомість Brexit призведе до зворотного ефекту - появи зосередженого лише на собі, обмеженого і значною мірою ксенофобського суспільства у поєднанні зі складними економічними умовами, спричиненими ускладненням торгівлі з ЄС. Безробіття та економічні проблеми не є провиною Євросоюзу і не зникнуть унаслідок виходу з нього.

Багато людей думають, що вихід зі складу ЄС магічним чином вирішить їхні проблеми, але насправді він лише погіршить становище. Тож ми не можемо дозволити страху розділити нас, і саме тому я дуже сподіваюся, що ми залишимося у складі ЄС".

Tом, 22 роки, Сент-Ендрюс: "Я не хочу, щоб незалежність Великобританії була поставлена під загрозу"

"Я буду голосувати за вихід зі складу ЄС з кількох причин. Я не ідентифікує себе як європеєць у першу чергу. Великобританія посідяє у світі місце глобального лідера з однією з найпотужніших армій у світі, а також постійним місцем у Раді Безпеки ООН. Я не хочу бачити, як інтереси Великобританії підриваються спільним суверенітетом, спільною армією ЄС або будь-якою іншою наддержавною організацією, яка поставить під загрозу незалежність країни.

На мітингу прибічників Brexit
На мітингу прибічників BrexitФото: DW/J. Macfarlane

Ми мало можемо впливати на перемовини щодо торговельних угод і зазнаємо обмежень через правила ЄС. Але в сучасному, глобалізованому світі це досить нелогічно. Ми мусимо мати можливість запроваджувати взаємовигідну вільну торгівлю без бюрократичної тяганини.

Ідентичність британців полягає у спільній історії, мові й законодавстві й виходить за межі лише географії чи етнічної приналежності. Однак, згідно із чинними правилами ЄС, ми маємо дозволити необмежену імміграцію із інших країн Євросоюзу лише на основі того, що ці люди народилися у певній країні, а до інших осіб маємо висувати високі вимоги. 88 відсотків працівників із Євросоюзу не відповідали б цим вимогам. Вихід з ЄС забезпечить більш справедливу систему і вимагатиме від іммігрантів кращих, сприятиме перевазі якості над кількістю у питаннях міграції".

Каллум МакКарті, 24 роки, Лондон: "Хто подаватиме нам фалафель і вегетаріанські роли о третій ранку?"

"Цей референдум - не про ефективність Європейського Союзу або його вплив на життя людей. Ідеться про те, що люди відчувають, коли їхня країна перебуває у складі ЄС.

Я буду голосувати за те, щоб залишитися у ЄС. Мені подобається, що в результаті членства у Євросоюзі наші культури стають ближчими. Мені подобається, що ЄС змушує країн-членів перебувати у постійній дискусії про їхні спільні інтереси, а не про відмінності.

Мене не турбують терористичні атаки або "контроль над нашими кордонами". Заяви про те, що кількість терактів збільшиться, якщо ми залишимося в ЄС, - абсолютний нонсенс.

Референдум щодо членства Великобританії в ЄС відбудеться 23 червня
Референдум щодо членства Великобританії в ЄС відбудеться 23 червняФото: picture-alliance/dpa/S. Bagnall

Мене турбує економічне майбутнє Великобританії у разі Brexit. Будь-які обмеження у сфері торгівлі або міграції матимуть катастрофічні наслідки для нашої економіки і способу життя. Адже так багато у сфері послуг залежить від мігрантів. Хто продаватиме нам фалафель і вегетаріанські роли о третій ранку? Точно не британці. Іммігранти не зайняли ці робочі місця, вони створили їх".

Лу Тан, 28 років, Брайтон: "Схоже, ніхто не знає, що станеться у разі Brexit"

"Я ще точно не знаю, як голосувати, але схиляюся до того, щоб підтримати членство в Євросоюзі. Особисто для мене це означає мати гарантовану можливість вільно подорожувати країнами ЄС і, можливо, жити та працювати в одній із них у майбутньому. Голос проти Brexit означатиме, що близькі друзі, які живуть у Великобританії, але є громадянами інших країн ЄС, не матимуть проблем із їхнім подальшим перебуванням у країні після референдуму.

У Сполученому Королівстві живуть тисячі громадян ЄС, і так само тисячі британців живуть в інших країнах ЄС. Та, схоже, ніхто не знає, що буде із ними у разі Brexit. Чи змушені вони будуть отримувати візи або платити, щоб лишитися? Чи до того моменту їх уже депортують?"

Tомас Toзер, 23 роки, Лондон: "Членство в ЄС сприяє нашій національній безпеці"

"Я буду голосувати за те, щоб лишитися у ЄС, тому що це відповідатиме інтересам Великобританії. Наша економіка вже не буде такою ж після Brexit. Адже якщо ми підемо, Євросоюз, побоюючись розвалу і бажаючи завадити потенційним розкольникам, матиме неабиякий стимул ускладнити процеси, особливо у сфері торгівлі.

На мою думку, обмін важливою інформацією в питаннях безпеки означає, що членство в ЄС сприяє нашій національній безпеці. З точки зору вільного пересування, думаю, відкриті кордони корисні для нас, оскільки дають змогу британцям безперешкодно подорожувати й отримати роботу в будь-якій іншій країні ЄС. Крім того, якщо ми залишимося в Євросоюзі, зможемо і надалі впливати на правила і торговельні угоди, яким інакше мали би беззастережно слідувати, як це відбувається, наприклад, у випадку з Норвегією.

Brexit може звести нанівець усі успіхи ЄС у поліпшенні торговельних відносин, вільного пересування та миру на континенті. Це може призвести до більшої ізоляціоністської Європі, у якій країни вбачають одна в одній конкурентів, а не друзів".

У разі Brexit Великобританія може втратити чимало громадян (21.06.2016)

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою