1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

АР: Клінтон зібрала голоси для балотування від Демократів

Наталія Мехед7 червня 2016 р.

За підрахунками АР та NBC News, у екс-держсекретарки США вже є необхідні 2383 голоси для балотування в президенти від Демократів. Зібрати голоси їй допомогла перемога в Пуерто-Рико та підтримка суперделегатів.

https://p.dw.com/p/1J1e5
Гілларі Клінтон
Гілларі КлінтонФото: Reuters/A. P. Bernstein

Колишня держсекретарка США Гілларі Клінтон набрала необхідні 2383 голоси делегатів, необхідних для висунення її кандидаткою на посаду президент США від Демократичної партії. Про це у вівторок, 7 червня, повідомляє агенція АР з посиланням на результати власного підрахунку голосів, а також видання NBC News. Це означає, що Клінтон може стати першою жінкою в історії США, яку номінували кандидаткою у президенти від однієї з двох основних партій у країні.

Клінтон отримала 1812 голосів делегатів під час праймеріз і кокусів, а також заручилася підтримкою 571 суперделегата. Як зазначається, протягом минулих семи місяців АР постійно опитувала всіх 714 суперделегатів, і тільки 95 з них досі публічно не оголосили свою позицію.

Набранню необхідної кількості голосів посприяла перемога Клінтон минулими вихідними на праймеріз у Пуерто-Рико, а також висловлення підтримки з боку ще низки суперделегатів. "Згідно з повідомленнями у новинах, ми зараз перебуваємо на порозі історичного, безпреценедтного моменту", - заявила Клінтон під час виступу в Каліфорнії. Її слова наводить агенція Reuters.

Сандерс переконуватиме суперделегатів

Опонент Клінтон у таборі Демократів Берні Сандерс здобув голоси 1521 делегата та 48 суперделегатів. Суперделегатами переважно є сенатори, конгресмени, партійні лідери та губернатори. До проведення з'їзду політичної сили у кінці липня вони ще можуть змінити свою думку і підтримати іншого кандидата. Як зазначається у повідомленні AP, нині багато суперделегатів хочуть якомога швидше завершити етап праймеріз, щоб Демократична партія змогла зосередитися на боротьбі з Дональдом Трампом.

Водночас речник штабу Сандерса Майкл Брігс критично оцінив публікацію власного підрахунку АР та NBC News. "Відтепер і до партійного з'їзду наша робота полягає в тому, аби переконати суперделегатів, що Берні на сьогодні є найсильнішим кандидатом проти Дональда Трампа", - наголосив Брігс.

На вівторок, 7 червня, заплановані також попередні вибори у Каліфорнії, Нью-Джерсі, Північній та Південній Дакоті, Монтані та Нью-Мексико. Фінальні внутрішньопартійні змагання у Демократів відбудуться 14 червня - у Вашингтоні, округ Колумбія.

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою