1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Берлін: Реформа судочинства посилить протидію корупції

Валерій Сааков3 червня 2016 р.

Німецький уряд привітав ухвалення змін до Конституції України в частині судової реформи.

https://p.dw.com/p/1J06S
Речник федерального уряду Німеччини Штеффен Зайберт (архівне фото)
Речник федерального уряду Німеччини Штеффен Зайберт (архівне фото)Фото: picture-alliance/AA/M. Kaman

Ухвалення конституційної реформи у питанні судочинства позитивно позначиться на боротьбі з корупцією в Україні. Про це у п'ятницю, 3 червня, заявив речник федерального уряду Німеччини Штеффен Зайберт. За його словами, ухвалена реформа Конституції - "важливий крок задля посилення незалежності та прозорості органів юстиції в Україні, що сприятиме також боротьбі з корупцією". Уряд Німеччини закликає Київ й надалі просуватися шляхом реформ, наводить слова Зайберта агенція dpa.

Нагадаємо, Верховна Рада України у четвер, 2 червня, остаточно затвердила закон, яким змінюються норми Конституції України щодо правосуддя. За цей закон проголосували 335 народних депутатів.

Закон серед іншого запроваджує створення Вищої ради правосуддя, що працюватиме замість Вищої ради юстиції (ВРЮ). Повноваження Вищої ради правосуддя розширяться у порівнянні з ВРЮ, оскільки новий орган прийматиме рішення про звільнення судді з посади та переведення до іншого суду, даватиме згоду на затримання чи арешт судді, а також про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя. Призначатиме суддю на посаду президент України за поданням Вищої ради правосуддя. Згоду на затримання і арешт судді відтепер даватиме не Верховна Рада, а Вища рада правосуддя.

Відповідно до змін до Основного закону, будь-яка особа може подати конституційну скаргу до Конституційного суду, якщо вважає, що застосований в остаточному судовому рішенні у її справі закон України суперечить Конституції держави.

Також з Конституції вилучили норми, що передбачали наглядові функції прокуратури. Згідно з прийнятими змінами, ліквідується інститут "народних засідателів".

Провести судову реформу Україна пообіцяла Європейському Союзу, Раді Європи, США та іншим міжнародним партнерам.

Судова реформа: п'ять основних змін (22.01.2016)

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою